Jock ZonfrilloJock Zonfrillo. / foto: screen YouTube: Jock Zonfrillo

Nie żyje Jock Zonfrillo, pochodzący ze Szkocji kucharz i gospodarz australijskiej edycji popularnego programu „Master Chef”. Miał zaledwie 46 lat.

Wielokrotnie nagradzany szef kuchni i juror popularnego programu rozrywkowego „Master Chef”. Jock Zonfrillo zmarł nagle w wieku zaledwie 46 lat.

Nie żyje juror „Master Chef”

Śmierć mężczyzny została potwierdzona przez nadawcę programu, Network 10, w dniu, w którym miała zostać premiera tegorocznego sezonu „Master Chefa”. Jak przekazano w związku z tragiczną informacją w tym tygodniu program nie zostanie pokazany.

Zonfrillo został znaleziony martwy w domu w Melbourne, gdy policja prowadzała kontrolę we wczesnych godzinach porannych w poniedziałek. Przyczyna zgonu nie jest jeszcze znana, ale policja przekazała, że śmierć nie jest traktowana jako podejrzana.

Oświadczenie rodziny

Mężczyzna pozostawił żonę i czwórkę dzieci. Jego rodzina w poniedziałek 1 maja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że „jest tak wiele słów, którymi można go opisać, tak wiele historii o nim, które można opowiedzieć. W tej chwili jesteśmy jednak zbyt przytłoczeni, żeby móc ubrać to w słowa”.

„Do tych, którzy mieli z nim styczność, byli jego kolegami lub należeli do jego rodziny: pamiętajcie o nim, gdy będziecie pić następną whisky”, dodano.

Jock Zonfrillo – kim był?

Kucharz szkockiego pochodzenia pracował w renomowanych restauracjach na całym świecie, nim otworzył własną w Australii. Hołd mężczyźnie złożyli m.in. Jamie Oliver i Gordon Ramsay, a także wielu byłych uczestników programu.

Urodzony w Glasgow w 196 roku Zonfrillo zaczął pracować w kuchni w wieku 12 lat, a już trzy lata później został jednym z najmłodszych praktykantów w luksusowym szkockim kurorcie, The Trunberry Hotel. Po kolejnych dwóch latach rozpoczął pracę dla wyróżnionego gwiazdkami Michelin brytyjskiego szefa kuchni Marco Pierre White’a.

πr

bbc.co.uk/tvn24.pl

foto: screen YouTube: Jock Zonfrillo

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *