zniczZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W wieku 59 lat zmarł nagle i niespodziewanie Piotr Wesołowski. Był znanym dziennikarzem w łódzkim środowisku – przez wiele lat pracował w tamtejszym oddziale „Gazety Wyborczej”, a ostatnio w telewizji TV Toya.

O śmierci dziennikarza poinformowali w środę wieczorem na swoich facebookowych profilach telewizja Toya oraz przyjaciele dziennikarza.

„Odszedł od nas Piotr Wesołowski. Z głębokim żalem informujemy o wielkiej stracie, z którą w żaden sposób nie możemy się pogodzić. Dzisiaj zmarł nagle Piotr Wesołowski, wieloletni dziennikarz łódzkich mediów, nasz redakcyjny kolega” – opublikowano na profilu TV Toya.

„Pracowaliśmy i rozmawialiśmy z redaktorem Piotrem Wesołowskim jeszcze kilka godzin temu. Nie mam słów” – tak pożegnanie Wesołowskiego w mediach społecznościowych rozpoczął Przemysław Staciwa.

„Bardzo mi pomagał, mentorował. Lata temu przyjął do druku mój pierwszy tekst, który ukazał się w GW. Był jednym z bardzo nielicznych, których autorytet uznawałem. Tacy ludzie jak Piotruś to gatunek wymierający – ideowy, z zapałem, kochał dziennikarstwo, za nic w świecie by go nie zostawił. Nigdy mi nie odmówił gdy prosiłem o pomoc. Był kopalnią wiedzy i anegdot, historii zabawnych, smutnych i poruszających. Przyzwoity, pomysłowy, ale też krewki i nieustępliwy – gdy się kłóciliśmy o ideowe sprawy w redakcji, słychać nas było na drugim końcu korytarza. Zachęcał mnie, mobilizował do rozwoju i pracy, wierzył że dam radę. Dużo przegadaliśmy na osobiste tematy, mieliśmy jeszcze niejedno przegadać i zrealizować” – wspomina.

Piotr Wesołowski nie żyje. Kariera dziennikarza

Przez większość zawodowego życia Wesołowski był związany z łódzkim oddziałem „Gazety Wyborczej”. Pracował tam od jego utworzenia w 1989 roku, przez niemal trzy dekady, w pewnym momencie zostając redaktorem naczelnym. Zajmował się głównie tematami politycznymi. W 2010 roku był laureatem nagrody „Dziennikarz Roku” przyznawanej przez Galę Biznesu.

W ostatnich latach pracował w łódzkiej telewizji TV Toya. Prowadził publicystyczne programy „Dla Prawo- i Leworęcznych”, „Presuffka”, „IV Władza”, „Pod prąd”. Był także m.in. autorem „100 lat Widzewa Łódź” – albumu wydanego na jubileusz łódzkiego klubu oraz wykładowcą akademickim.

Przyczyny śmierci Piotra Wesołowskiego nie podano do wiadomości publicznej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *