zniczZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

W wieku zaledwie 45 lat zmarł były król strzelców ligi belgijskiej i reprezentant tegoż kraju w piłce nożnej, Cédric Roussel. Przyczyną śmierci był zawał serca.

Nie żyje Cédric Roussel, który w swej piłkarskiej karierze reprezentował głównie kluby z ligi belgijskiej. To właśnie na krajowym podwórku został królem strzelców w sezonie 2002/2003, kiedy zdobył 22 bramki w 33 spotkaniach.

Przyczyną śmierci Roussela był zawał serca, którego były profesjonalny piłkarz doświadczył niespodziewanie w kawiarni. Pomimo godzinnej reanimacji, zawodnika nie udało się uratować.

W mediach społecznościowych pożegnały go dwa brytyjskie kluby, w których ów napastnik występował przed laty. „Coventry City jest głęboko zasmucone wiadomością o śmierci naszego byłego napastnika Cedrica Roussela, który zmarł w wieku zaledwie 45 lat. W tym bardzo smutnym czasie składamy kondolencje jego rodzinie i przyjaciołom” – czytamy na Twitterze Coventry City.

„Nasze serca są z rodziną i przyjaciółmi Cedrica Roussela. Nasz były zawodnik zmarł w wieku zaledwie 45 lat” – napisano natomiast w oficjalnym komunikacie Wolverhampton.

Podczas swej rozpoczętej w 1994 roku kariery seniorskiej, Roussel reprezentował między innymi takie kluby jak: Gent, Genk, Rubin Kazań czy Brescia.

Karierę piłkarską zakończył dziesięć lat temu w barwach klubu R.R.C Waterloo. W trakcie swojej kariery zaliczył również trzy występy w pierwszej reprezentacji Belgii.

πr

sport.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *