zniczZdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay

Nie żyje polski aktor, scenograf i kostiumograf Jan Kozikowski. Mężczyzna zmarł nagle w wieku zaledwie 52 lat.

O niespodziewanej śmierci Jana Kozikowskiego poinformował na Facebook Teatr IMKA, z którym mężczyzna współpracował. Aktor zmarł nagle 8 maja.

Jan Kozikowski zmarł niespodziewanie

„Wczoraj niespodziewanie odszedł Jan Kozikowski – ceniony aktor, scenograf i kostiumograf”, napisano na Facebooku Teatru IMKA dzień po śmierci mężczyzny, 9 maja.

„W Teatrze Imka był autorem scenografii do wielokrotnie nagrodzonego spektaklu Hanocha Levina «Sprzedawcy gumek»”, przypomniano i dodano: „Spoczywaj w spokoju”.

Jan Kozikowski – kim był?

Jan Kozikowski miał zaledwie 52 lata. Mężczyzna urodził się w 1971 roku w Kętrzynie, a w 1995 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Ponadto studiował w warszawskiej Katedrze Scenografii ASP.

Aktor zagrał w kilku filmach i spektaklach, a najbardziej popularną z jego ról była ta w emitowanym w latach 90. serialu „Biała podszewka”. Jak przypomina portal tvn24.pl „w życiu zawodowym skupił się jednak na scenografii”.

„i w tej dziedzinie osiągnął sukces – współpracował z teatrami w wielu miastach Polski. Projektował scenografie i kostiumy do filmów i teatrów telewizji”, czytamy.

Teatr Polski żegna Jana Kozikowskiego

Jana Kozikowskiego żegna także Teatr Polski w Warszawie. „Z żalem i niedowierzaniem żegnamy Jana Kozikowskiego (…) W Teatrze Polskim w Warszawie spotkaliśmy się z Jankiem po raz pierwszy przy premierze sztuki Lidii Amejko „Nondum” w 2002 roku.

Nawiązała się wówczas serdeczna relacja, która sprawiła, że każda kolejna wspólna premiera przynosiło nie tylko satysfakcję z pracy z Jankiem, ale także radość ze spotkania z Nim”, czytamy na Facebooku teatru.

πr

se.pl/tvn24.pl

foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *