Dean Holland.Dean Holland. / foto: screen YouTube

Makabryczne sceny podczas gonitwy koni w zachodniej Wiktorii. Australijski dżokej Dean Holland zmarł w wyniku obrażeń odniesionych po upadku podczas wyścigu. Mężczyzna miał zaledwie 34 lata.

Jak przekazał stanowy urząd wyścigów konnych Holland był jednym z dwóch dżokejów zrzuconych w koni w wyścigu otwierającym. Jak doszło do zdarzenia?

Dżokej zmarł podczas wyścigu

Według medialnych relacji miało ono miejsce, kiedy Holland był już na ostatniej prostej do mety. Wówczas jego koń miał nagle skręcić i zderzyć się z wewnętrzną bandą toru wyścigowego.

Rzecznik policji z Wiktorii przekazał, że dżokejowi została udzielona pomoc ze strony ratowników medycznych. Ta okazała się jednak niewystarczająca i mężczyzna zmarł na miejscu.

W wypadku brał udział jeszcze jeden dżokej, który miał jednak więcej szczęścia i, pomimo upadku, był w stanie przejść z powrotem do pomieszczenia dla sportowców. Również oba konie nie doznały poważnych obrażeń.

Pozostała część zawodów została odwołana. Wszyscy zawodnicy byli zgodni co do tego, by nie kontynuować rywalizacji po śmierci kolegi.

Kim był Dean Holland?

34-letni Dean Holland swoją karierę rozpoczął w 2005 roku. Od tamtej pory wygrał blisko 1100 wyścigów, w tym całkiem niedawno prestiżową gonitwę Newmarket Handicap.

πr

espn.com/abc.net.au

foto: screen YouTube

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *