fot. X/Sri Rahay/Hidayatullah.com (kolaż TZ)

W Lod w Izraelu doszło do makabrycznej napaści, której ofiarą padła ciężarna palestyńska kobieta. Napastnik zadźgał ją nożem na środku ulicy na oczach jej dzieci. Przechodnie w ogóle nie próbowali pomóc kobiecie.

Do ataku doszło w czwartek. 24-letnia Palestynka Aya Abu Hajjaj prowadziła do szkoły dwójkę swoich dzieci. Hajjaj była w zaawansowanej ciąży.

W pewnym momencie zaatakował ją zakapturzony mężczyzna. Miał w rękach nóż.

Atak miał miejsce w dzień na ulicy w izraelskim mieście Lod. Wydarzenie uchwycił miejski monitoring. Można obejrzeć je poniżej. Uprzedzamy, że jest drastyczne!

Na nagraniu widać, jak kobieta odprowadza dwoje swoich dzieci do szkoły. Nagle podbiega do niej od tyłu napastnik i zaczyna dźgać ją nożem.

Ofiara napaści upada na ziemię. Nożownik dalej zadaje jej ciosy nożem. Jej dzieci w tym czasie uciekają.

Po ataku napastnik wskakuje na tylne siedzenie srebrnego pojazdu, który przyjechał i maszyną ucieka z miejsca zbrodni. Według miejscowych mediów, napastnik zadał ciężarnej Palestynce 22 ciosy nożem.

Warto zwrócić uwagę na postawę kilku przechodniów. Dosłownie nikt nie próbował udzielić jakiejkolwiek pomocy ani kobiecie ani jej dzieciom.

Palestynka w stanie krytycznym trafiła do szpitala. Ani jej ani jej dziecka nie udało się uratować.

Według lokalnych mediów, krótko potem aresztowano ojca i brata kobiety. To oni mieli stać za jej zamordowaniem.

24-letnia Aya Abu Hajjaj to 222 muzułmanka zamordowana w tym roku w Izraelu. Dla porównania, przez cały ubiegły rok zamordowano ich 103.

dj

wp.pl / tymzyjesz.pl

fot. X/Sri Rahay/Hidayatullah.com (kolaż TZ)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *