fot. YT/STOP CHAM

Na kanale „Stop Cham” pojawiło się nagranie pokazujące tragiczny wypadek na D15. Powodem było wyprzedzanie na skrzyżowaniu kierowcy Opla. Internauci są wstrząśnięci lekkomyślnością kierowcy.

To, że na drogach jest wielu idiotów, wiadomo nie od dziś. Człowiek może jeździć bardzo bezpiecznie, a i tak padnie ofiarą wypadku z powodu innego człowieka, który sądzi, że prawa fizyki się go nie imają, a przepisy drogowe są dla leszczy.

Najpewniej taka właśnie sytuacja miała miejsce na drodze D15 koło Torunia. Jeden z kierowców zarejestrował tragiczny wypadek, którego śmiało można by uniknąć, gdyby po prostu nie wyprzedzać na skrzyżowaniu.

Materiał umieszczono na kanale Stop Cham na YouTube. Na nagraniu widzimy, jak kierowca Opla wyprzedza na skrzyżowaniu.

W lewo na tym skrzyżowaniu skręcił inny kierowca, który prowadził samochód marki Renault. Wówczas doszło do zderzenia obydwu aut.

Zdarzenie, o którym mowa, miało miejsce 26 grudnia.

– Ewidentna wina wyprzedzającego. To było skrzyżowanie, a na skrzyżowaniu się nie wyprzedza. Zresztą na filmie widoczna jest linia ciągła podwójna. Odebrać prawko dożywotnio wyprzedzające mu i maksymalny mandat za takie zachowanie – skomentował jeden z internautów pod filmem.

Co niesamowite, są osoby uważające, że wina… leży po obu stronach.

– Wina kierowcy Renault byłaby wtedy, gdyby skręcał na posesje na wsi bez podwójnej ciągłej itp. W tym wypadku nie ma obowiązku upewniać się, czy ktoś wyprzedza, bo wyprzedzać nie ma prawa nikt. Różnica jest kolosalna. Nie rozumiem jak możecie tego nie wiedzieć – wyjaśnił inny internauta.

Przypominamy, że na drodze nie jesteśmy sami. Jeśli już koniecznie chcecie zrobić sobie krzywdę, do czego absolutnie nie zachęcamy, zróbcie to tak, by nie krzywdzić innych osób.

A jeśli uważasz, że kierowca Renault w jakikolwiek sposób jest winny wypadku, to apelujemy – nie siadaj za kierownicę!

dj

o2.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/STOP CHAM

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *