Foto: Pixabay

W Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle w woj. Mazowieckim doszło do ataku nożownika. Trzy osoby zostały ranne. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Sprawca ataku jest już w rękach policji.

Około godz. 12 w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle zaatakował nożownik. To 18-letni mężczyzna.

Wtargnął na lekcję i zaatakował koleżankę oraz kolegę. Dziewczynę ranił w brzuch, zaś chłopaka w szyję.

Po wyjściu ze szkoły nożownik zranił jeszcze trzecią osobę.

– Trzy osoby zostały ranne, strażacy udzielali im pierwszej pomocy, m.in. tamowali krwawienie z ran. Osoby te były przytomne, zostały przekazane zespołom ratownictwa medycznego – powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Ostrołęce bryg. Robert Chodkowski.

Policja w Ostrołęce została postawiona w stan alarmu w wyniku ataku. Zarządzono poszukiwania nożownika, użyto m.in. psów tropiących.

18-letni nożownik został już złapany. Służby badają okoliczności zdarzenia.

Według niepotwierdzonych doniesień medialnych, sprawca ataku to uczeń szkoły, do której wtargnął. Lokalne media zwracają też uwagę, że na miejscu zdarzenia lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Siedzieliśmy w sali z inną klasą, to bo były łączone zajęcia, było nas około 20 osób. W pewnym momencie jeden z uczniów, którego znałem tylko z widzenia, pogroził mi, przesuwając palcem po moim policzku. Potem poszedł do łazienki. Jak wrócił, to miał już założoną kominiarkę i rękawiczki, a w ręku nóż – relacjonował w rozmowie z Polsat News jeden z uczniów.

– Zadał jej (koleżance – red.) trzy ciosy i jeszcze zaatakował kolegę, który siedział obok mnie. Wtedy wyskoczyłem przez okno i zadzwoniłem po pogotowie – dodał.

dj

polsatnews.pl / wp.pl / moja-ostroleka.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *