fot. YT/Al Jazeera English

Izrael przeprowadził po raz drugi celowy atak na największy w Strefie Gazy obóz dla uchodźców w Dżabalii. Wcześniej izraelskie lotnictwo zrzuciło na obóz kilka bomb, zabijając 50 osób i raniąc 150. Teraz akcję powtórzono.

Działania Izraela wywołują niemożliwy do ukrycia światowy szok opinii publicznej. Celowe ostrzeliwanie tego typu obiektów uchodzi za zbrodnię wojenną.

Pierwszy atak na obóz dla uchodźców w Dżabalii w Strefie Gazy nastąpił wczoraj. Poinformowała o nim agencja Reuters.

Dyrektor obrony cywilnej poinformował, że miejsce zostało „całkowicie zniszczone”. W wyniku nalotu izraelskiego lotnictwa zginęło 50 osób, a 150 zostało rannych.

Jak się okazuje, krytyka opinii społecznej całego świata nie wywołała refleksji w Tel Awiwie. Niedawno izraelskie lotnictwo dokonało ponownego bombardowania tego samego obozu dla uchodźców.

Poinformowała o tym agencja AFP powołująca się na Ministerstwo Zdrowia Strefy Gazy. Poinformowano o śmierci „kilkudziesięciu osób”. Obrona cywilna przekazała informację o „zabijaniu całych rodzin”.

Izrael przekonuje, że atak nastąpił, gdyż w obozie miał ukrywać się jeden z przywódców Hamasu.

– W tym rejonie był bardzo wysoki rangą dowódca Hamasu – twierdził rzecznik sił zbrojnych Izraela Richard Hecht.

– Przyglądamy się temu i będziemy dostarczać więcej danych, gdy dowiemy się, co się tam wydarzyło – dodał i ocenił, że śmierć cywilów to „tragedia wojny”.

Ponadto Izrael przekonuje, że w wyniku nalotów miało zginąć 50 innych członków Hamasu. Nikt poza izraelską stroną nie potwierdził tych informacji.

dj

rmf24.pl / tvn24.pl / polsatnews.pl / tymzyjesz.pl

fot. YT/Al Jazeera English

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *