fot. X / Igor Sushko / Artur Micek (kolaż TZ)

Rosyjskie media przekazały nad ranem informację o ogromnym pożarze magazynów Wildberries pod Petersburgiem. Wildberries to największy sklep internetowy w Rosji. Ogień objął powierzchnię 50 tys. m2!

Informację przekazał portal „Meduza”. Powołuje się na Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych. W ogniu stoją magazyny firmy Wildberries.

Wildberries to największy sklep internetowy w Rosji. Pracownicy mieli zostać ewakuowani, zaś media podają jako nieoficjalny powód pożaru podpalenie. Jest to jeden z możliwych wariantów.

Magazyny Wildberries to kluczowy element działalności rosyjskiego sklepu internetowego. Firma zapewniła, że kierownictwo zaangażowało się w świadczenie wszelkiej niezbędnej pomocy.

– Sprzedawcy otrzymają rekompensatę za koszt towarów. Klienci zostaną odpowiednio poinformowani o zaistniałej sytuacji – przekazał rosyjski dziennik „Kommersant”.

Według wstępnych informacji, w magazynach znajdowały się głównie ubrania. W momencie wybuchu pożaru w magazynach przebywało co najmniej tysiąc osób. Wszystkie zostały ewakuowane.

Radio ZET przypomina, że rosyjskie służby miały przeprowadzać w ostatnich tygodniach przymusowy pobór wojskowy. Ciężko jednak stwierdzić, czy ma to jakikolwiek związek z pożarem.

Wildberries założono w 2004 roku. Twórcą i aktualną szefową firmy jest Tatiana Bakałczuk, która ma 48 lat.

Bakałczuk jest uznawana za pierwszą kobietę-miliardera w Rosji, która fortunę zdobyła sama. W październiku jej majątek wyceniono na 7 miliardów dolarów, według wyliczeń „Forbes”.

dj

radiozet.pl / tymzyjesz.pl

fot. X / Igor Sushko / Artur Micek (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *