fot. ilustracyjne/fot. YT/Forum Media2/TVP Info

Wszystko wskazuje na to, że opozycja przejmie wkrótce władzę, a to oznacza, że pracownicy telewizji rządowej mają powody do obaw. W rozmowie z „Wirtualnymi Mediami” nie kryją, że spodziewają się wielkiej czystki. Atmosferę w redakcji porównują do tej, jaka panowała na Titanicu, gdy ten tonął.

Najwięcej głosów w wyborach zdobył co prawda PiS. Jednak większość posiadają pozostałe partie, które nie kryją, że jednym z łączących je celów jest zakończenie rządów obecnego ugrupowania. Partie są gotowe na wielkie ustępstwa, byleby tylko sformować rząd i zacząć czas rozliczenia.

W naturalny sposób nie są to dobre wieści dla pracowników TVP. Ci zresztą o tym wiedzą. Już wcześniej zauważono, że w materiałach propagandowych zdecydowanie zmieniono ton i wydaje się, że rządowa telewizja zaczyna faktycznie informować w programach nazywanych informacyjnymi, a nie przekazywać toporną propagandę dla najgłupszych.

Jednak mimo to pracownicy mediów rządowych wiedzą, że zbliża się ich koniec. Sami to przyznają w rozmowie z „Wirtualnymi Mediami”.

Niektórzy liczą na cud – i to dosłownie.

– Ludzie są przekonani, że zmiany w TVP, jeśli nastąpią, to najwcześniej w styczniu. Generalnie wszyscy boją się o pracę, ale chyba liczą na cud. Są przekonani, że jak Koalicja Obywatelska wejdzie do TVP, to wylecą ci, co dawali gębę na antenie, a inni zostaną – powiedział portalowi jeden z pracowników pracujący jako reporter TVP Info.

– Atmosfera jest trochę grobowa i dziennikarze są w rozkroku. Nie wiedzą co mówić na antenie – dodał.

Pracownicy TVP liczą jeszcze na ochronę ze strony prezydenta Andrzeja Dudy. Według nich, ma być on bezpiecznikiem wetując ewentualne zmiany ustaw medialnych.

Również inny pracownik rządowej telewizji wskazuje jedynie na cud.

– Siedzimy pozamykani i załamani w swoich pokojach. Nie pokazujemy się i liczymy na cud i to, że zostawią nas w spokoju – powiedział „Wirtualnym Mediom”.

– Z drugiej strony mamy świadomość, że raczej już pozamiatane i atmosfera jest jak na Titanicu – dodał.

dj

wirtualnemedia.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/Forum Media2/TVP Info

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *