prnt scrn X/Dariusz Joński

Poseł KO Dariusz Joński opublikował wyniki kontroli poselskiej w TVP. Znajdują się w nich zarobki „gwiazd” TVP. Ich wysokość przyprawia o zawrót głowy!

– Zapnijcie pasy! Oto wynik prawdziwej kontroli poselskiej – napisał w serwisie X poseł KO Dariusz Joński.

– Miliony dla pisowskich szefów TVP. Już wiadomo, dlaczego się tam zabarykadowali. Nikogo już nie może dziwić decyzja Bartłomieja Sienkiewicza – dodał, udostępniając wyniki kontroli poselskiej w TVP.

Z pisma wynika, że likwidatorem TVP został jednak Daniel Gorgosz. Ciekawsze natomiast są zarobki „gwiazd” TVP, które zasłynęły z bycia twarzą twardej, propartyjnej propagandy w mediach zwanych publicznymi.

Michał Adamczyk jako dyrektor TAI otrzymał od 25 kwietnia do końca tego roku ponad 370 tys. zł. Ponadto z tytułu umów cywilnoprawnych „w ramach prowadzonej działalności gospodarczej” otrzymał 1,127 mln zł!

Ogromną kwotę z naszych podatków otrzymał też Samuel Pereira. Jako zastępca dyrektora TAI w tym samym okresie otrzymał 439 tys. zł..

Zastępcy dyrektora TAI to sowicie opłacane stanowisko. Jednym z nich był Maciej Tulicki. Od 26 maja do 31 grudnia wyliczono mu ponad 417 tys. zł. Zarobił też na umowach cywilnoprawnych 296 tys. zł.

Jarosław Olechowski, szef TAI w kończącym się roku zarobił ponad 1 mln zł. Z tytułu umów cywilnoprawnych zabrał kolejne 400 tys. zł.

– Okazuje się, że miłość niektórych dziennikarzy niedawnej TVP do PiSu miała bardzo wysoką dla nas wszystkich cenę. Jest nawet taki jeden, który dostawał za tę miłość miesięcznie tyle, co poseł za cały rok – skomentował w serwisie X Artur Dziambor i dodał, że „chwalenie czegoś tak intelektualnie nieestetycznego musiało kosztować”.

Z kolei portal money.pl zwrócił uwagę, że „gwiazdor 'Wiadomości’ droższy niż szef NBP i jego odpowiednik w BBC”.

Patrząc na te kwoty można łatwiej zrozumieć, dlaczego tak ostro dawna ekipa TVP walczy o utracone koryto. Pytanie tylko, czy nowe „gwiazdy” TVP będą wynagradzane słabiej? Niestety, jest to wątpliwe.

dj

onet.pl / twitter.com / money.pl / tymzyjesz.pl

prnt scrn X/Dariusz Joński

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *