Czołówka reportażu TVP pt. "Inwazja"Czołówka reportażu TVP pt. "Inwazja"

„Nowa” TVP zamierza przeprosić za reportaż pod tytułem „Inwazja”, który został wypuszczony jeszcze za poprzedniej władzy. Telewizja Publiczna wycofa także apelację ws. tego materiału.

Reportaż pt. „Inwazja” został wyświetlony w TVP jeszcze za poprzednich rządów, gdy u władzy było Prawo i Sprawiedliwość.

Materiał mówił o środowisku LGBT+, które miałoby chcieć legalizacji pedofilii, zwalczać katolicyzm i tworzyć sztuczne tłumy na swoich manifestacjach, zwożąc na nie ludzi autokarami.

Po wyemitowaniu materiału przedstawiciele ruchu LGBT+ – Magdalena Świder, Monika Tichy, Elżbieta Podleśna, Karol Opic, Krzysztof Listowski, Paweł Szamburski i Paweł Ziemba – pozwali TVP za naruszenie dóbr osobistych.

Sąd przyznał rację pozywającym i w czerwcu 2022 nakazał TVP zapłatę ponad 35 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz organizacji związanych ze środowiskiem LGBT.

Telewizja Polska za poprzedniej władzy złożyła apelację ws. tego wyroku. Teraz, gdy władza się zmieniła, TVP zamierza wycofać apelację i spełnić warunki wyroku.

SJ

Press

Fot. Czołówka reportażu TVP pt. „Inwazja”

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *