Telewizor.Telewizor. / Fot. Fran Jacquier/Unsplash

Portale Onet i Wirtualne Media dotarły do przecieków dotyczących obsady nowego prezesa TVP.

Jeśli chodzi o TVP, to najsłynniejszym, choć według wielu niesławnym, prezesem był przedostatni – Jacek Kurski. Krytycy władzy PiS twierdzą, że najmocniej zmienił on Telewizję Polską.

Jeszcze w czasie kampanii wyborczej pojawiały się pomysły, by TVP (lub przynajmniej TVP Info) zlikwidować. Teraz te głosy jakby ucichły, a zamiast nich pojawiają się przecieki dot. tego, kto może być nowym szefem publicznej telewizji.

To będzie nowy prezes TVP?

Różne media dotarły do różnych przecieków dotyczących obsady nowego prezesa TVP, co może świadczyć o tym, że w obozie, który pewnie pod koniec roku przejmie władzę w Polsce, wciąż są różne koncepcje.

Portal Wirtualne Media twierdzi, że na stanowisko powróci Janusz Daszczyński, który szefował Telewizji Polskiej do 2016 roku, czyli „z nadania” poprzednich rządów Platformy. Zastąpił go na stanowisku Jacek Kurski.

Inne informacje posiadł Onet, który mówi o zupełnie nowej kandydaturze. Zdaniem portalu rozpatrywany jest Edward Miszczak, czyli wiceprezes zarządu i dyrektor programowy Polsat (do 2022 roku dyrektor programowy TVN-u).

– Mówi się o Miszczaku. Był w TVN-ie, teraz jest w Polsacie, ale stosunkowo krótko. To jest bardzo ciekawa postać. Bardzo potrzebna polskiej telewizji. On potrafi szybko reagować i ma genialne wyczucie. Można mu zarzucić, że nigdy nie był prezesem telewizji, ale niewiele osób ma tak duże doświadczenie, jak on – mówi w rozmowie z Onetem ekspert ds. mediów Wiesław Godzic.

Medioznawca uważa, że nowa władza nie przeprowadzi konkursu na stanowisko prezesa TVP. – Mamy teraz warunki wojenne. Trzeba zacząć działać inaczej. Konkurs nie jest potrzebny. Można zatrudnić jednego prezesa, a jak się nie sprawdzi, to kolejnego. Wygra ten, kto stworzy błyskawiczną wizję mediów publicznych. Trzeba myśleć teraz o wizji, a nie o konkursie. I trzeba działać szybko – mówi Godzic.

SJ

Onet, Wirtualne Media

Fot. Fran Jacquier/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *