fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wiki

– Minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz postawił w stan likwidacji podlegające mu spółki: Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Prasową – przekazał portal wirtualnemedia.pl. Likwidatorem TVP zostanie Tomasz Sygut, PAP Marek Błoński, zaś Polskiego Radia – Paweł Majcher.

Od kilku tygodni już trwa awantura o TVP i media rządowe. To efekt objęcia władzy przez KO i koalicjantów, na co – jak wynika z chaotycznego i nieraz wręcz żałosnego zachowania polityków PiS – poprzednia ekipa nie była w ogóle gotowa.

– Posłowie PiS nie chcieli pogodzić się z porażką i najpierw okupowali główną siedzibę TVP przy Woronicza 17. Kiedy pojawiły się tam nowe władze, przenieśli się do siedziby TVP Info na placu Powstańców Warszawy. Jednocześnie zajęli też budynek Polskiej Agencji Prasowej, nie pozwalając nowemu szefostwu na kierowanie firmą – przypomina portal wirtualnemedia.pl.

W efekcie decyzji nowych władz, ustępująca rada nadzorcza TVP powołała sobie na prezesa spółki działacza PiS Macieja Łopińskiego. Kilka dni później Rada Mediów Narodowych wyznaczyła na to stanowisko Michała Adamczyka.

Adamczyk wcześniej był dyrektorem TAI. Został wycofany po tym, gdy Onet ujawnił, że był skazany za znęcanie się nad swoją kochanką.

Wczoraj zaś minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz wydał komunikat, który chyba zakończył obecną, żałosną sytuację.

– W związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjąłem decyzję o postawieniu w stan likwidacji Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej. W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowania tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania – zakomunikował minister Sienkiewicz.

– Stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela – zaznaczył.

– Jeżeli stawiamy spółkę w stan likwidacji, to jej zarząd przestaje funkcjonować, w jego miejsce pojawia się likwidator, który wykonuje wszystkie obowiązki, jakie miał dotychczas zarząd, przy czym jego głównym zadaniem jest spieniężenie majątku, spłacenie długów i złożenie wniosku o wykreślenie spółki z rejestru. Likwidator tak naprawdę wygasza spółkę – wyjaśnił portalowi wirtualnemedia.pl Szymon Chmielewski, radca prawny z kancelarii Dubois&Wspólnicy.

Sądzicie, że to faktycznie zakończy awanturę o TVP?

dj

wirtualnemedia.pl

fot. Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 pl/Wiki

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *