fot. X / Robert Bąkiewicz

– Telewizja Roberta Bąkiewicza – mimo ograniczeń w nadawaniu – była hojnie wspierana finansowo przez Ministerstwo Sprawiedliwości, kierowane przez Zbigniewa Ziobro. Pieniądze do spółki Telewizja Media Narodowe P.S.A. miały iść poprzez podległy temu resortowi Fundusz Sprawiedliwości – podaje portal wp.pl, powołując się na reportaż „Czarno na białym” TVN24.

Chodzi o TVMN. Nadaje od marca 2022 roku. W kwietniu KRRiT przyznała jej koncesję na rozpowszechnianie sygnału w sieciach kablowych.

– Program ma charakter wyspecjalizowany – publicystyczny i będzie nadawany codziennie 24 godziny na dobę – wskazała KRRiT w komunikacie.

„Czarno na białym” wskazuje, że stacja otrzymała duże kwoty pieniędzy z naszych podatków poprzez Ministerstwo Sprawiedliwości, gdy jeszcze kierował nim Zbigniew Ziobro. Jednocześnie reklamy telewizja sprzedaje sama, choć nie jest objęta pomiarem oglądalności Nielsena, więc ciężko oszacować oglądalność w sieciach kablowych.

TVN24 zaznacza, że „zasięg nadawania od początku był mocno ograniczony”. Mimo tego Ministerstwo Sprawiedliwości zleciło TVMN emisję spotów wideo promujących Fundusz Sprawiedliwości.

„Czarno na białym” ustaliło, że pierwsza umowa opiewa na kwotę 20 tys. zł brutto. Materiały miały być emitowane od 5 do 30 czerwca ubiegłego roku. Potem podpisano kolejne umowy. Tym razem była mowa o 135 tys. zł.

Taka kwota pojawiła się, gdy Robert Bąkiewicz kandydował do Sejmu z ramienia Solidarnej Polski, której szefuje Zbigniew Ziobro. Po wyborach zawarto jeszcze kolejną umowę na 45 tys. zł.

– W sumie resort Zbigniewa Ziobry wydał na emisję spotów w Telewizji Media Narodowe 200 tysięcy złotych – ustaliło „Czarno na białym”.

– Zgodnie z treścią umowy zawartej z Telewizją Media Narodowe, emisja spotu miała na celu informowanie o działalności Funduszu Sprawiedliwości i praw osób pokrzywdzonych przestępstwem – przekazało w odpowiedzi na pytanie o komentarz w tej sprawie Ministerstwo Sprawiedliwości.

– Na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie stwierdzić, czy wyżej wymieniony cel został zrealizowany poprzez świadczenia wynikające z umów zawartych w 2023 roku z Telewizją Media Narodowe – zaznaczono.

jk

o2.pl

fot. X / Robert Bąkiewicz

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *