fot. Antyfoliarz.pl (kolaż TZ)

Hitem Internetu stał się urywek materiału TVP z Marszu Miliona Serc. Uczestnik bardzo nerwowo zareagował na sugestię, że ktoś się za niego pomodli. Doszło też do wypowiedzi z iście demoniczną zmianą głosu.

TVP na Marszu Miliona Serc

Marsz Miliona Serc wywołuje wielkie emocje nawet w kontekście samej liczby uczestników. Najpewniej brało w nim udział do kilkuset tysięcy ludzi.

Wielka mobilizacja elektoratu KO dała się niestety momentami poznać nie jako wspaniałe, radosne wydarzenie, ale zbierania pełnych nienawiści osób. Właśnie taki wręcz jaskrawy przypadek pokazano w TVP, a materiał stał się hitem Internetu, który w ciągu dwóch dni obejrzano około 800 tys. razy tylko na jednym z profili w X.

Sytuacja miała miejsce w materiale, na którym pracownik TVP Adrian Borecki podchodzi do mężczyzny biorącego udział w marszu. Sama jego obecność wzbudziła wielkie, negatywne emocje.

Dziwne, wulgarne zachowanie

Mężczyzna zaczął wykrzykiwać wulgaryzmy wobec pracownika rządowej telewizji.

– Jeb*ć PiS! – krzyczał uczestnik Marszu Miliona Serc z uśmiechem na twarzy, pokazując przy tym wulgarny gest środkowego palca.

– Masz miłość, to jest moja miłość dla Was – kontynuował mężczyzna.

Na taki pokaz chamstwa ciężko było zareagować, więc Borecki z TVP powiedział tylko, że pomodli się za niego. Wówczas w mężczyźnie zaszła nagła zmiana. Próbował coś powiedzieć, po czym zaraz przerwał i rozkazał „nie śmiej się za mnie modlić”.

– Naprawdę – ponowił Borecki.

– Nie śmiej się za mnie modlić, powiedziałem! – powiedział zupełnie innym, niskim głosem mężczyzna, na co aż zareagowała stojąca obok kobieta, której uśmiech zszedł z twarzy.

Jak myślicie? Facet robił sobie jaja, czy naprawdę opętał go demon?

Jak radzić sobie z opętaniem?

Opętanie w wierze chrześcijańskiej (i nie tylko) polega na przejęciu kontroli nad ciałem przez diabła czy złego ducha. Osoba taka momentami nie ma władzy nad tym, co robi.

Chrześcijanie wierzą, że w takich sytuacjach należy odprawić egzorcyzmy. Są to specjalne modlitwy nakierowane na wypędzenie demona z ciała nieszczęśnika.

W Kościele katolickim egzorcyzmy mogą odprawiać jedynie egzorcyści. Są to zawsze biskupi właściwi dla danej diecezji oraz wyznaczeni przez nich kapłani po specjalnych kursach, którzy posługę egzorcysty mogą odprawiać jedynie na wyznaczonym terenie.

Katolicy wierzą też, że szczególną ochronę przed opętaniem mają modlitwy za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, tradycyjnie przedstawianego w pozycji dominującej nad diabłem, przytrzymującego stopą głowę demona. Warto wspomnieć, że wizerunek ten był krytykowany kilka lat temu na Zachodzie ze względu na skojarzenie z aresztowaniem George’a Floyda przez policjanta Dereka Chauvin’a.

Inną formą ochrony w Kościele przed opętaniem ma być wstawiennictwo Matki Bożej, np. poprzez modlitwę różańcową. TUTAJ możecie znaleźć różańce, zaś TUTAJ figury Archanioła Michała.

dj

X / TymŻyjesz.pl

fot. Antyfoliarz.pl (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *