PO PiS mem

Za PiS-u przed Sejmem stały barierki, a prezesem TVP był polityk. Za nowej władzy barierki ustawiane są przed TVP, a prezesem Polskiego Radia jest były współpracowniki ministra Sienkiewicza, który, nomen omen, odpowiada za zmiany w mediach publicznych.

Nikt poza jakimiś zatwardziałymi pisowcami nie będzie bronił „starego TVP”. To był ściek, z którego wylewała się bezczelna propaganda.

Tak samo nikt, poza rzeczonymi pisowcami, nie powie, że powołanie na szefa TVP polityka, Jacka Kurskiego, było w porządku.

A praworządność w Polsce za PiS-u? Była w opłakanym stanie i dało się to zobaczyć gołym okiem.

Problem jest taki, że nastała nowa władza, która miała wszystko naprawić, a zdaje się, że używają starych metod.

Zmiany w TVP dokonywane za pomocą uchwały. Po co nam parlament, skoro do wszystkiego wystarczy uchwała? Gdzie ta praworządność?

Marszałek Szymon Hołownia usunął barierki sprzed Sejmu i chwała mu za to, ale właśnie teraz barierki ustawiane są na Woronicza 17 przed siedzibą TVP.

Prezesem TVP nie będzie już polityk (tylko pan z zarządu komunikacji miejskiej w Warszawie), ale już szefem Polskiego Radia zostaje były rzecznik MSWiA z czasów, gdy ministrem był tam Bartłomiej Sienkiewicz. Tak, ten sam Sienkiewicz, który jest teraz ministrem kultury i odpowiada za zmiany w mediach. Dziwna koincydencja, prawda?

Oczywiście teraz to wyznawcy Platformy (bo zdaje się, że poprzecznicy Trzeciej Drogi są bardziej zdystansowani) będą udawać, że to wszystko jest okay.

Zaraz może PiS utworzy jakiś swój własny KOD lub Obywateli RP i historia zacznie się od początku.

SJ

Polsat News, TymŻyjesz

Fot. MEM / Johnny Bean

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *