fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Szef Kancelarii Premiera Jan Grabiec zapewnia, że rząd przy reformie mediów publicznych weźmie pod uwagę głos prezydenta.

Rewolucja w TVP, która miała miejsce w ostatnich dniach, wzbudziła ogromne emocje. O budynek przy Woronicza 17 w Warszawie rozegrała się prawdziwa bitwa.

Obecnie w Polsce istnieją obok siebie dwa TVP – jedno tworzone przez nowe władze i drugie, można by żartobliwie powiedzieć „podziemne”, które nadaje z Telewizji Republiki.

Pierwsze zmiany w nowej telewizji publicznej można już zaobserwować. Zmieniła się choćby nazwa „Wiadomości”, o czym pisaliśmy:

Rząd otwarty na współpracę z prezydentem?

Po spektakularnym, ale też budzącym kontrowersje, przejęciu TVP, strona rządowa delikatnie zmienia retorykę.

Jan Grabiec twierdzi, że władza chce przeprowadzić reformę mediów publicznych we współpracy z prezydentem.

– W związku z tą uchwałą, przystępujemy do prac nad nowym ładem jeśli chodzi o media publiczne. Premier Donald Tusk podjął już w tej sprawie rozmowy z prezydentem Andrzejem Dudą mówił podczas konferencji prasowej szef Kancelarii Premiera.

– Głos pana prezydenta będzie miał w tej sprawie również swoje znaczenie – podkreślił.

Wygląda jednak na to, że sam Andrzej Duda nie jest zbytnio zadowolony z przebiegu spotkania z Tuskiem.

„Prezydent jest otwarty na współpracę w ważnych dla Polski sprawach” – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP. Dalej dodano jednak, że podczas spotkania prezydenta i premiera „nie zostały przedstawione żadne konkretne projekty przepisów”.

„Ewentualne przyszłe zmiany prawa nie usprawiedliwiają ani nie znoszą skutków rażącego złamania prawa, do którego wczoraj doszło” – dodano.

fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *