Robert Mazurek Fot. YouTubeRobert Mazurek Fot. YouTube

Dziś, 20 grudnia, na Woronicza 17 rozegrała się bitwa o TVP. Doszło do kilku dramatycznych sytuacji. Sprawę skomentował redaktor RMF FM Robert Mazurek, któremu nie podoba się, że nowa władza wprowadza tak poważne zmiany tylko za pomocą uchwał.

Jeśli ktoś spędził dzisiejszy dzień pod kamieniem i nie wie, co działo się w siedzibie TVP, gdzie starły się siły PiS-u i starego TVP z siłami nowego rządu i nowego TVP, to zapraszamy do streszczenia:

Mazurek kręci nosem na to, co robi nowa władza

Całą sytuację skomentował na X (dawniej Twitter) najpopularniejszy dziennikarz rozgłośni RMF FM – Robert Mazurek.

„Nigdy nie powiedziałem dobrego słowa o TVP za PiS. To było dno, muł, a wodorosty zdechły ze wstydu. Ale nowa władza właściwie unieważniła Sejm. Jeśli każdy wykwit jego pracy – ustawę czy konstytucję – można unieważnić uchwałą, to po co parlament, skoro wystarczy jeden pułkownik?” – napisał gorzko redaktor.

„I nie, nie dam się wciągnąć w obronę wolnych mediów z pp. Czabańskim, Lichocką et consortes. Im też potrzebne były media posłuszne, nie wolne” – dodał dziennikarz w kolejnym wpisie.

SJ

X

Fot. YouTube / RMF24

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *