fot. unsplash.com

Coraz więcej firm chce wycofać się z reklamowania w TV Republika. Jak się okazuje, nie jest to takie proste. Reklamy wykupowano w ramach pakietu obsługiwanego przez Polsat Media. Wyborcza.biz informuje, że firma nalicza w związku z tym „koszty anulacji”.

Po kontrowersyjnych wypowiedziach w TV Republika wiele firm deklaruje wycofanie się z reklamowania się na antenie tej stacji. TUTAJ pisaliśmy więcej na ten temat.

Okazuje się, że nie jest to jednak takie proste, jak samo wydanie deklaracji. Najczęściej reklamy w TV Republika były kupowane w szerszym pakiecie. Była to oferta Polsat Media.

Nabywały je również domy mediowe, które obsługiwały poszczególne firmy. Portal wyborcza.biz przekazał, że Polsat Media „wysyła ostrzeżenia o karach finansowych” do domów mediowych, które reprezentują reklamodawców.

– To jest terror ze strony Polsatu Media – przekonuje prezes jedne z firm, która nie chce już reklamować się w TV Republika.

Dodaje, że jego firma nie chce zrywać warunków kontraktu, a „tylko” wycofania reklam z mediów Tomasza Sakiewicza.

– Nasi prawnicy mówią, że to jakiś absurd – przekonuje dalej anonimowy prezes.

– Kary mają wynosić nawet 20 proc. kontraktu. W naszym przypadku może chodzić o kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale pewnie w przypadku innych firm może to być dużo więcej – powiedział przedstawiciel innej firmy.

Polsat wyjaśnia, że „każdy może anulować zlecone kampanie – oczywiście zgodnie z zasadami”.

– Nie żartujmy więc z tym terrorem i groźbami, bo to jest niepoważne – stwierdził rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus Tomasz Matwiejczuk.

Wygląda więc na to, że praca „wielkich domów mediowych” to po prostu zwykłe pośrednictwo i znajomość ofert reklamowych. A przy okazji wygląda na to, że „specjaliści” od reklam nie czytają umów i są oburzeni tym, że nie mogą ot tak zerwać umowy bez konsekwencji.

Za to w najlepszej redakcji w układzie słonecznym można promować się bezpośrednio i za niską cenę. TUTAJ można znaleźć więcej informacji na ten temat.

dj

businessinsider.com.pl / tymzyjesz.pl

fot. unsplash.com

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *