OnetOnet

Portal Onet bije na alarm ws. nowego TVP. Do dziennikarzy serwisu mają dzwonić politycy, którzy chcą zrobić z mediów publicznych tubę propagandową podobną do tej, która istniała za rządów PiS.

To ciekawe, bo po Onecie większość spodziewałaby się raczej peanów na cześć nowej władzy. Tym czasem portal, który kojarzy się raczej ze sprzyjaniem środowisku Koalicji Obywatelskiej, alarmuje, że nowe TVP nabiera niepokojących kształtów.

– Z wszystkich naszych redakcji nowa TVP albo podebrała albo próbowała podbierać ludzi. Proponowali bardzo duże pieniądze, bardzo często stawki, które nie mają wiele wspólnego z sytuacją rynkową. (…) Zastanawiam się, czy to nie jest tak, że nowa władza zobaczyła, że TVP jako narzędzie propagandowe działa i uznała, że trzeba to zachować w programie „Onet Rano” redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk.

Głos w sprawie zabrała także Magdalena Rigamonti, dziennikarka związana z Onetem. Twierdzi ona, że do dziennikarzy dzwonią obecnie „konkretni politycy”. – I mówią: mamy taką propozycję, przejdź do nas, będziemy robić nowe, wolne media – dodała.

– Kiedy polityk dzwoni do dziennikarza, to nam wszystkim powinny zapalić się ogromne czerwone światła, bo to znaczy, że oni nie planują robić wolnych mediów, tylko rządowe, podporządkowane partii. I to jest strach, o tym powinniśmy mówić, na ten temat powinniśmy edukować – stwierdziła redaktor Rigamonti.

SJ

Onet

Fot. YouTube / Onet

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *