Hubert Urbański w "Milionerach" Fot. YouTube / TVNHubert Urbański w "Milionerach" Fot. YouTube / TVN

Gracz, który kilka lat temu odpadł z „Milionerów” TVN na pytaniu za 500 złotych, pozwał program. Sprawa miała zaskakujący finał.

„Milionerzy” towarzyszą polskim telewidzom od 1999 roku. W tym czasie w programie padało wiele ciekawych pytań, ale największe zamieszanie wywołało niewinne pytanie o bułki.

Odpadł z „Milionerów”. Nie poddał się

Waldemar Jabłoński wziął udział w „Milionerach” kilka lat temu. Graczowi udało się dobrnąć do pytania za 500 złotych, na którym odpadł.

Pytanie wydawało się proste, bo dotyczyło bułek-kajzerek. Odpowiedź, której udzielił gracz, została jednak odrzucona.

– Doszedłem do 500 zł, gdy otrzymałem pytanie: „ile nacięć ma kajzerka?”. Odpowiedziałem, że cztery. Zdaniem komputera – pięć. Nie zgadzałem się z tą odpowiedzią. Ale byłem zmuszony przerwać grę. W domu jeszcze raz przestudiowałem materiały źródłowe i upewniłem się, że to ja miałem rację, a nie komputer – powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”.

Sprawa nie dała Jabłońskiemu spokoju. Mężczyzna zaczął studiować w różnych źródłach informacje na temat kajzerek. Najpopularniejsze bułki na chwilę zawładnęły jego życiem.

Informacje, które znajdował odrzucany gracz, tylko utwierdzały go w przekonaniu, że potraktowano go niesprawiedliwie.

Jabłoński przedstawił zebrane materiały komisji, która opracowuje pytania do programu. To jednak nic nie dało, bo członkowie komisji w ciągu dalszym nie zgadzali się z graczem.

– Przytoczone przez pana źródła podają co prawda, że kajzerka to bułka nacięta na krzyż, ale należałoby przyjąć określenie „na krzyż” jako hasłowe, a nie dosłowne. Żadna kajzerka nie jest nacięta na krzyż, ponieważ nacięcia są łukowate i nie ma w sprzedaży kajzerek o nacięciu na krzyż – twierdzili.

Tego było graczowi zbyt wiele. Jabłoński postanowił pozwać program do sądu i… przegrał.

TVN się ugiął

Jego walka została jednak dostrzeżona i TVN dopuścił go do ponownej gry.

Gracz mógł się w końcu odkuć. Jabłoński ponownie zasiadł do gry z Hubertem Urbańskim. Teraz mógł udowodnić, że poprzedni wyrok był niesprawiedliwy!

Gracz ponownie usłyszał pytanie i… Niestety. Tym razem także odpadł. Cóż, najwyraźniej wygrana nie była mu pisana.

SJ

gazeta.pl, RMF FM, Wprost

Fot. YouTube / Milionerzy

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *