"19.30" nie zawsze leci o 19.30"19.30" nie zawsze leci o 19.30

Wraz z władzą PiS-u nad mediami publicznymi skończyły się w Polsce „Wiadomości”. Zmienili się prowadzący, reporterzy i nazwa. Ta ostatnia zmiana może jednak sprawiać pewne problemy.

„Wiadomości” TVP zazwyczaj leciały o 19.30. Jakiś geniusz od rebrandingu wymyślił więc, że idealną nową nazwą serwisu informacyjnego Telewizji Polskiej będzie „19.30” (zapisywane również jako „i9.30”.

Pomysł ciekawy i wpisujący się w obecną modę na proste i oryginalne nazwy.

Jest tylko jeden problem, który wyszedł na jaw dość szybko. W specjalnych okolicznościach, jak np. wigilia Bożego Narodzenia, serwis informacyjny wcale nie leci o 19.30.

I co teraz? „19.30” leci o 18.55? Czy Polacy się do tego przyzwyczają, czy być może już niedługo potrzebny będzie kolejny rebranding?

A może to jak z „adidasami” – „Wiadomości” zawsze już pozostaną „Wiadomościami”, bez różnicy, jaka będzie ich oficjalna nazwa?

SJ

Fot. X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *