fot. Disney+

Od czerwca Disney+ rozpocznie walkę ze współdzieleniem kont z osobami spoza gospodarstwa domowego. Oznacza to, że popularna platforma chce zakończyć praktykę przekazywania sobie haseł przez rodzinę w innym miejscu zamieszkania czy też przyjaciołom.

O sprawie poinformował dyrektor generalny Disneya Bob Iger. W rozmowie z CNBC powiedział, że od czerwca platforma będzie zwalczała współdzielenie kont przez osoby spoza gospodarstwa domowego.

Pierwotnie zmiany uderzą w osoby w kilku krajach. Od września jednak zmiany mają wejść w życie już na całym świecie.

Disney+ już jesienią ubiegłego roku oraz na początku roku 2024 wprowadził zmiany w regulaminie, dzięki którym chce walczyć z osobami dopuszczającymi się takich praktyk. Użytkownikom grozi ograniczenie, zawieszenie lub rozwiązanie umowy o subskrypcji.

Obecnie Disney+ szykuje wdrożenie technicznych rozwiązań, które ukrócą ten proceder. Tak jak w przypadku Netfliksa, zmiany najpierw pojawią się w wybranych krajach, a dopiero potem na całym świecie.

– Nie możesz udostępniać swojej subskrypcji poza swoje Gospodarstwo Domowe, chyba że zezwala na to Twój Plan Subskrypcji. „Gospodarstwo Domowe” oznacza zbiór urządzeń powiązanych z głównym miejscem zamieszkania użytkownika, z których korzystają zamieszkujące tam osoby – napisano w regulaminie Disney+ w listopadzie.

– W przypadku niektórych Planów Subskrypcji mogą obowiązywać dodatkowe zasady użytkowania. Możemy analizować korzystanie z konta użytkownika w celu sprawdzenia przestrzegania niniejszej Umowy. Jeśli stwierdzimy, że naruszyłeś niniejszą Umowę, możemy ograniczyć lub odebrać dostęp do Usługi i/lub podjąć wszelkie inne kroki przewidziane w niniejszej Umowie – zaznaczono.

Portal theverge.com przypomina, że w lutym dyrektor finansowy Disneya Hugh Johnston zapowiedział, że w okolicach lata osoby podejrzewane o korzystanie z treści bez subskrypcji otrzymają zaproszenie do założenia własnego konta. Po wakacjach rozpocznie się zaś blokowanie takich osób.

Disney+ chce też wprowadzić dopłaty za osoby spoza gospodarstwa domowego. Nie wiadomo obecnie, ile może wynieść i kto mógłby z niej skorzystać.

Od 1 listopada 2023 roku subskrypcja Disney+ dla nowych klientów kosztuje 37,99 zł. Wcześniej było to 28,99 zł.

dj

wirtualnemedia.pl

fot. Disney+

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *