Bitwa o TVP Fot. CanvaBitwa o TVP Fot. Canva

Wbrew doniesieniom o tym, że prezesem TVP ma zostać brat Jacka Kurskiego, na to stanowisko został wyznaczony Tomasz Sygut. Kim jest nowy szef Telewizji Polskiej?

20 grudnia TVP została przejęta przez nową władzę, jednak nie można mówić o pokojowym przejęciu. Stara kadra nie chciała opuścić budynku Telewizji Polskiej i zabarykadowała się w środku.

Do budynku wszedł nominowany przez ministra Bartłomieja Sienkiewicza nowy szef rady nadzorczej w towarzystwie dużych panów w czarnych skórzanych kurtkach.

Panowie ci w dość zdecydowany sposób przeszli przez siedzibę TVP, wdając się w niektórych miejscach w szarpaninę z tymi, którzy pozostali w budynku.

Najbardziej kontrowersyjny wydarzeniem dnia jest poturbowanie posłanki Prawa i Sprawiedliwości, Joanny Borowiak, która po spotkaniu z rzeczonymi panami została zabrana karetką do szpitala – prawdopodobnie z urazem ręki.

Niedługo po panach w skórzanych kurtkach do budynku TVP weszli funkcjonariusze policji.

TVP INFO i Tvp.info padły

Po tym, jak minister kultury Bartłomiej Sienkiewicz odwołał prezesów Zarządów Telewizji Polskiej S.A., Polskiego Radia S.A. i Polskiej Agencji Prasowej S.A. oraz Rady Nadzorcze, nagle padły TVP INFO i portal Tvp.info.

Stacja telewizyjna zaczęła wyświetlać seria… „Korona Królów”. Serwis internetowy był natomiast niedostępny.

Nowy prezes TVP

Pierwsze doniesienia były takie, że nowym prezesem Telewizji Polskiej ma zostać Jarosław Kurski, który od 1991 roku pracował w „Gazecie Wyborczej”, a prywatnie jest bratem Jacka Kurskiego, czyli byłego prezesa TVP z nadania PiS-u.

Okazuje się jednak, że nowym prezesem zostanie Tomasz Sygut. Nowy prezes przez krótki okres pracował w TVP przed przejęciem władzy przez PiS.

Gdy rządy objęło Prawo i Sprawiedliwość, Sygut znalazł zatrudnienie w podlegającej prezydentowi Warszawy spółce Miejskie Zakłady Autobusowe.

Teraz Sygut płynnie przechodzi od zarządzania komunikacją miejską w Warszawie do zarządzania Telewizją Polską.

SJ

Fot. Canva, collage

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *