fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com/EinAnonymerBenutzerVonVielen/Travail personnel/CC BY-SA 4.0/Wiki (kolaż)

Zarówno Thermomix jak również podobne urządzenia zyskują coraz większą popularność. Jak się okazuje, nie tylko pozwalają oszczędzić dużo czasu i miejsca przy przygotowywaniu zarówno prostych jak i niecodziennych dań, ale… potrafią też wykryć oszustwo! Taki przypadek zgłosiła kobieta korzystająca z Thermomixa.

Czym jest Thermomix

Thermomix to krótko mówiąc robot kuchenny. Nie do końca jednak to określenie oddaje możliwości tego urządzenia. Thermomix pozwala siekać, gotować, podgrzewać i mieszać produkty spożywcze.

Użytkownicy podkreślają, że urządzenie jest niezwykle pomocne. Pozwala zaoszczędzić wiele czasu i sił przy przygotowywaniu posiłków czy napojów. Oszczędza również miejsce, zastępując wiele przyrządów, garnków, patelń i foremek w jednym garze.

Thermomix ma także wagę, dzięki której można dokładnie odmierzyć proporcje produktów do przepisów. I to ten aspekt okazuje się być kluczowy w sprawie, którą nagłośniła jedna kobieta, która korzysta z urządzenia.

Producenci oszukują na gramaturze

Kobieta dzięki urządzeniu Thermomix odkryła oszustwo producenta jednego z produktów sprzedawanych w sieci Biedronka. Ta zakupiła opakowanie 150 g boczku, co widać na etykiecie z gramaturą na zdjęciu, które kobieta umieściła w grupie skupiające użytkowników Thermomixa. Jednak po wsypaniu zawartości opakowania do Thermomixa wbudowana w urządzenie waga pokazała jedynie 117 g.

– Masakra jak oszukują – napisała kobieta.

W komentarzach pojawiło się wiele gorących komentarzy, w większości przychylne kobiecie. I nie dziwne. Mamy tu bowiem do czynienia ze zwykłym oszustwem, w przeciwieństwie do tzw. downsizingu.

Czym jest downsizing

Downsizing to coraz powszechniejsze zjawisko. Polega na zmniejszaniu gramatury produktu bez żadnych innych widocznych zmian i pozostawieniu tej samej ceny, co wcześniej. Np. producent zmienia gramaturę czekolady ze 100 g do 90 g, pozostawiając wszelkie ozdoby i formaty na opakowaniu bez zmian.

Niezmieniona pozostaje również cena. W ten sposób producenci oszczędzają bez bezpośredniego podnoszenia cen. Cena za tabliczkę czekolady pozostaje ta sama, co wcześniej, jednak realnie koszt rośnie, gdyby ktoś chciał zakupić np. kilogram produktu.

Jednak dowsizing, choć budzi wiele emocji, jest legalny i uczciwy. Producent wskazuje bowiem, ile produktu znajduje się w opakowaniu i taka ilość czy też waga ma w nim być. Tymczasem przypadek thermomiksiary pokazuje, że producenci posuwają się już wprost do oszustw, podając fałszywe informacje o gramaturze opakowań.

dj

o2.pl / vorwerk.com

fot. ilustracyjne/fot. unsplash.com/EinAnonymerBenutzerVonVielen/Travail personnel/CC BY-SA 4.0/Wiki (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *