Sztuczna inteligencja Źródło: PixabaySztuczna inteligencja Źródło: Pixabay

Sztuczna inteligencja od kilku miesięcy nieustannie szokuje opinię publiczną. Nowe programy AI, które pojawiły się jesienią zeszłego roku nieustannie ewoluują.

Profesor Ethan Mollick z wydziału zarządzania z Wharton School of the University of Pennsylvania postanowił sprawdzić, jak duże możliwości ma sztuczna inteligencja.

Naukowiec polecił sztucznej inteligencji wcielić się w geniusza marketingu i przygotować kampanię dla gry edukacyjnej. Profesor nastawił zegarek na 30 min. i czekał na efekty.

Sztuczna inteligencja. To zrobiła w zaledwie 30 min

Profesor wykorzystał popularne ChatGPT, MidJourney, ElevenLabs i D-id. Już w 3 minuty sztuczna inteligencja napisała 1 757 słów.

Następnie stworzyła stronę internetową o grze, wykonała kod programistyczny, niezbędny do działania witryny, dobrała materiały graficzne, logo projektu i przygotowała 5 kampanii marketingowych na największe platformy społecznościowe.

To jeszcze nie koniec. Następnie program stworzył profesjonalną i przyciągającą wzrok grafikę, napisał scenariusz do reklamy, którą następnie nagrał i wyreżyserował, tworząc realistycznie brzmiący głos narratora i wideo.

To wszystko w jedyne 30 minut. Wtedy właśnie naukowiec zatrzymał zegarek. Zdaniem profesora – praca, którą wykonało AI, zespołowi ekspertów zajęłaby kilka dni.

Tymczasem eksperci zaznaczają, że sztuczna inteligencja wciąż się uczy. Czy mamy do czynienia z największą rewolucją od czasu wynalezienia koła?

SJ

Fortune

Foto: Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *