Fedha Źródło: TwitterFedha Źródło: Twitter

Sztuczna inteligencja od kilku miesięcy nieustannie szokuje opinię publiczną. Nowe programy AI, które pojawiły się jesienią zeszłego roku nieustannie ewoluują.

Przykład z Bliskiego Wschodu pokazuje, że sztuczna inteligencja może bez problemu zastąpić prezenterów telewizyjnych.

Sztuczna inteligencja zastąpi prezenterkę

– Jestem Fedha, pierwsza prezenterka w Kuwejcie, która pracuje z systemem sztucznej inteligencji Kuwait News. Jakie wiadomości preferujecie? Czekam na wasze opinie słyszymy z wirtualnych ust atrakcyjnej, eleganckiej blondynki, która wystąpiła w 13-sekundowym materiale wideo opublikowanym na twitterowym profilu Kuwait News.

– Fedha to popularne, tradycyjne imię kuwejckie, które oznacza srebro. Zawsze wyobrażamy sobie roboty jako srebrzyste, więc połączyliśmy te dwie koncepcje – tłumaczy Abdullah Boftain, zastępca redaktora naczelnego Kuwait News i Kuwait Times.

Fedha nie została jednak stworzona wyłącznie po to, by pojawić się w krótkim nagraniu. Prezenterka AI będzie prowadzić program informacyjny na Twitterze.

Czy to oznacza, że w przyszłości sztuczna inteligencja może wyprzeć prawdziwych prezenterów? Konkurencji ze strony robotów obawia się coraz więcej przedstawicieli różnych zawodów.

Pisaliśmy niedawno o tym, że sztuczna inteligencja była w stanie wykonać w 30 min. pracę, którą zespół ludzkich ekspertów wykonuje w kilka dni:

SJ

The Guardian

Fot. Twitter

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *