fot. Norihiro Kataoka/CC BY-SA 2.0/Wiki

Od początku listopada ludzie skarżą się na zawieszanie się telefonów w warszawskim metrze. Jak się okazuje, problem jest dużo szerszy.

– Od początku listopada otrzymujemy zgłoszenia od wielu osób, którym w trakcie podróży warszawskim metrem zwariowały iPhony lub Androidy. Zgłaszający obawiają się, że ich iPhony zostały zhackowane. Ale powód zawieszania się iPhonów w warszawskim metrze jest inny, a problem nie dotyczy tylko i wyłącznie komunikacji miejskiej w stolicy – alarmuje portal niebezpiecznik.pl.

Choć redakcja zajmująca się cyberbezpieczeństwem nie wie, kto to robi, to ustaliła już sposób, w jaki to robi. Kilka miesięcy temu udostępniono skrypt pozwalający na spamowanie iphone’ow, komputerów Windows oraz smartfonów z Androidem.

– Ten atak to klasyczny DoS. Skrypt zalewa setkami pakietów parowania (np. słuchawek) okoliczne urządzenia. Niestety, komunikaty dotyczące parowania mogą pojawiać się na urządzeniu tak szybko, że jakakolwiek praca na atakowanym smartfonie nie będzie możliwa – tłumaczy redakcja.

– Co więcej, ten atak jest w stanie całkowicie zawiesić najnowsze iPhony (iOS 17) nawet, jeśli urządzenie jest zablokowane – podkreślono.

Jest na szczęście sposób, aby się przed tym uchronić. W przypadków iPhone’ów, należy wcześniej wyłączyć Bluetooth. W przypadku Windowsów trzeba wyłączyć „Swift Pair” w opcjach Bluetooth. Zaś w przypadku Androidów trzeba odznaczyć opcję „Scan for nearby devices”.

– Jeśli Twój iPhone się zawiesi — co często się zdarza — trzeba wymusić na nim “twardy reset”, co robi się naciskając szybko przyciski “volume up”, potem “volume down” i przytrzymując później przycisk wyłączenia do momentu pojawienia się logo Apple – dodaje redakcja.

– Niestety, należy się spodziewać że takich sytuacji jak w warszawskim metrze będzie coraz więcej, bo żeby przeprowadzić ten atak nie trzeba być wybitnym hackerem. Wystarczy odpowiednia aplikacja na Flippera Zero albo na …Androida – podał niebezpiecznik.pl.

Redakcja zaznaczyła, że „instrukcji i namiarów podawać nie będziemy – jeden debil w metrze wystarczy”.

dj

niebezpiecznik.pl

fot. Norihiro Kataoka/CC BY-SA 2.0/Wiki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Szokujące doniesienia z warszawskiego metra! Podziemny haker hakuje i zawiesza ludziom telefony!”
  1. To wszystko zdaje się wyglądać jak realizacja dalej przy pomocy psychomanipulacji wyższego poziomu programu słynnej Agendy. Kontrola totalna – zakaz poruszania się starszymi, dobrymi jakościowo podług dzisiejszych autami, stosowanie paliw 'eko’ psujących silniki (nasze auta nie są tak dostosowane do tego; np. w Brazylii są od dawna używane te nowe paliwa, ale od dekady może co najmniej silniki dostosowywano), 'obdarowywanie’ społeczestwa chorobami, od których uzależnione jest poruszanie się autami (cukrzyca, zawały, udary itp.), jako podstawa formalna do odbierania uprawnień, ich ograniczania. Czyli spędzić biedotę do kołchozowego masstransportu, naszpikowanego nowoczesną elektroniką inwigilacyjną (obserwacja, nasłuch, biometria). Warto tu np. posłuchać nagrań Witolda Hake w tej sprawie. A kto auto utrzyma – to np. system Briefcam, kontrola po tablicach rejestracyjnych. Do kmpletu Pegasus – i już wiadomo od kogo to pochodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *