fot. ilustracyjne/fot. YT/科技美学

Apple chętnie podkreśla kwestie dotyczące bezpieczeństwa i prywatności swoich urządzeń. Najnowszy model będzie posiadał face ID, czyli technologię rozpoznawania twarzy, która będzie pozwalała na użytkowanie urządzenia. Ponadto nowy iPhone będzie „składany”, a raczej będzie wyginał się jak guma.

Nowy iPhone od Apple będzie nietypowy pod względem funkcji ochrony prywatności. Firma szczycąca się ochroną bezpieczeństwa i prywatności swoich urządzeń zamierza wprowadzić niespotykane dotąd rozwiązanie.

Informacje na ten temat znajdujemy w informacjach, które wyciekły z amerykańskiego urzędu patentowego. Pierwszy składany smartfon Apple będzie miał opcję fizycznego blokowania dostępu do ekranu.

iPhone od Apple zamknie się sam w razie upadku

W dokumencie „Self-Retracting Display Device And Techniques for Protecting Screen using Drop Detection” (ang. samoskładające się urządzenie wyświetlające i techniki ochrony ekranu za pomocą wykrywania upadków) dostępnym na stronie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych możemy przeczytać, że nowy iPhone ma mieć zabezpieczenie w postaci fizycznej blokady dostępu. Apple wprowadziło to również jako funkcję ochronną, która jest rozwinięciem technologii wykrywania upadków.

W dokumencie czytamy również o możliwościach składanego iPhone’a. Wskazano m.in. na czujnik odpowiedzialny za zabezpieczenie przed upadkiem. Może on składać się z akceleratorów, żyroskopów, kompasów i innych elementów wykrywających ruch.

Najciekawsze jednak jest to, że mechanizmy mogą wykryć, w którym momencie prędkość spadania przekracza ustalony próg. Wówczas iPhone sam zamknie się, by uchronić ekran.

W dokumencie patentowym wskazano jednak, że urządzenie od Apple nie zamknie się, jeśli będzie zbyt blisko podłoża w momencie upadku. Zaznaczono jednak, że położenie wyświetlacza pod kątem mniejszym, niż 180 stopni zapewni wystarczającą ochronę.

iPhone najpewniej będzie składał się sam również w momencie blokady ekranu przez oprogramowanie urządzenia. Tak ma się dziać, gdy m.in. urządzenie wykryje brak aktywności. Oprócz standardowej blokady urządzenia, nastąpi również fizyczne zamknięcie urządzenia.

Kiedy nowy składany iPhone?

Kiedy wejdzie na rynek nowy iPhone? Tego nie wiadomo. Pierwotnie spodziewano się oficjalnej prezentacji w ubiegłym roku. Obecnie spekuluje się, że Apple nie zaprezentuje nowego urządzenia nawet w roku obecnym.

Apple nie lubi „wychylać się” z nowymi technologiami. Ponadto smartfony ze składanymi wyświetlaczami są dalekie od doskonałości. Apple może próbować naprawić błędy swoich konkurentów i dopiero po rozwiązaniu problemów zaprezentować iPhone, który faktycznie będzie się wyróżniał na ich tle.

dj

instalki.pl

fot. ilustracyjne/fot. YT/科技美学

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *