Fot. Canva / Pixabay

Polskie dreamlinery będą latać nad biegunem północnym, co skróci czas rejsu o 1,5 godziny. Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał właśnie zgodę dla maszyn typu Boeing 787-Dreamliner.

Nowa trasa nad biegunem północnym jest dużo bardziej ekonomiczna. Pasażerowie LOT-u odczują to poprzez skrócony czas przelotu.

Z Tokio do Warszawy o wiele krócej

Dzięki zgodzie Urzędu Lotnictwa Cywilnego na przeloty dreamlinerów na biegunem północnym, wyraźnie skróci się czas rejsów.

Na przykład lot z Tokio w Japonii do Warszawy ulegnie skróceniu o 1,5 godziny!

Trasa na biegunem jest ekonomiczniejsza, a po drodze pojawia się więcej lotnisk zapasowych.

Nowa trasa to nowe kierunki

Trasa nad biegunem północnym oznacza także zwiększenie ilości miejsc, do których będzie można polecieć.

„Rozszerzenie certyfikatu otwiera również możliwość uruchomienia nowych, wcześniej niedostępnych połączeń – np. bezpośrednich rejsów do Honolulu na Hawajach” – podaje w komunikacie Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Dlaczego nie latano nad biegunem północnym?

Loty nad biegunem północnym uzależnione są od poziomów skali prognozy kosmicznej, które wpływają na systemy nawigacji satelitarnej oraz na przykład łączność radiową.

Zespół fachowców przez kilka miesięcy przygotowywał się do tego, by polskie maszyny mogły latać trasą polarną.

Ale to już było

„Samoloty LOT-u już w latach 80-tych dwudziestego wieku latały trasą polarną. Korzystały w niej maszyny typu IŁ-62. „Zmieniły się czasy, wyposażenie samolotów oraz przepisy i LOT ponownie wraca do grona kilku linii lotniczych mających możliwość wykonywania operacji polarnych. Trasa nad biegunem północnym jest kolejnym krokiem w rozwoju naszej firmy oraz naszej obecności na rynku lotniczym” – podaje urząd.

SJ

Gazeta.pl

Fot. Canva / Pixabay, collage

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *