fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/prnt scrn filmweb.pl (kolaż TZ)

Kot wskoczył na klawiaturę i spowodował katastrofę systemu. To nie scenariusz komedii czy kreskówki, lecz prawdziwa tragedia, która miała miejsce w szpitalu dla weteranów w USA. Mało tego – szpital korzystał z systemu Vista!

Do zdarzenia doszło w Veterans Affairs Medical Center w Kansas City w USA. Cały system szpitala dla weteranów wysiadł na kilka godzin z powodu kota!

Informatyk zajmował się akurat konfiguracją serwerów szpitala. W trakcie tej czynności na klawiaturę wskoczył kot, wciskając chaotycznie ciąg znaków.

W efekcie system szpitala przestał działać. Awaria trwała aż cztery godziny.

„The Register”, jeden z największych portali technologicznych na świecie wysłał do amerykańskich władz pytania dotyczące tego incydentu.

– 13 września 2023 r. w Kansas City VAMC (Veterans Affairs Medical Center) wystąpił problem z przesyłaniem obrazów w systemie Vista z powodu niezamierzonego usunięcia profili serwerów. Problem został szybko zidentyfikowany, a system został przywrócony w ciągu czterech godzin – napisano w oświadczeniu od rzecznika departamentu ds. weteranów.

– Nie wystąpiły żadne dalsze problemy ani bezpośrednie skutki dla weteranów – zaznaczono.

W komunikacie nie podano przyczyny awarii. Informację o kocie przekazał informator portalu. Kot usunął dane w otwartym systemie.

Rzecznik departamentu nie potwierdził tej informacji. Trochę więcej ujawnił dyrektor ds. informacji w departamencie spraw weteranów. Jak stwierdził, „właśnie dlatego mam psa”.

Warto zwrócić też uwagę, że szpital korzysta z systemu Vista. Cieszy się on negatywną opinią na tyle, że w serialu „IT Crowd” (2006-2013) wprost go wyśmiano. Gdy bohaterowie znaleźli się koło robota rozbrajającego bombę i spokojnie zapytali operatora, z jakiego systemu korzysta maszyna, ten odparł, że to Vista. Wówczas jeden ze spokojnych bohaterów nagle z przerażeniem stwierdził, że „zginiemy”.

dj

polsatnews.pl / filmweb.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/prnt scrn filmweb.pl (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *