Dron.Dron - zdj. ilustracyjne. Fot. Gianluca Primon/Unsplash

Policjanci z Podlasia zgubili drona wartego 200 tysięcy złotych. Podczas działań operacyjnych stracili łączność z maszyną. Poszukiwania trwają już trzeci dzień.

Jak ujawniło radio RMF FM, policjanci z Białegostoku w piątek, 5 maja, prowadzili działania operacyjne z wykorzystaniem drona obserwacyjnego w okolicach Makowa Mazowieckiego.

W trakcie działań, z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, stracili łączność z dronem.

Poszukiwania drona prowadzono w piątek, sobotę i niedzielę, ale na razie bez skutku. Będą kontynuowane w poniedziałek.

Bezzałogowiec obserwacyjny należy do Wydziału Techniki Operacyjnej z podlaskiej komendy wojewódzkiej. Rzecznik tamtejszej policji Tomasz Krupa poinformował, że dron warty jest ok. 200 tysięcy złotych.

Policja twierdzi, że znalezienie drona może być niezwykle trudne, ponieważ łączność utracono w okolicy, gdzie są lasy i bagna.

Pod uwagę brana jest jeszcze jedna wersja. Otóż niewykluczone, że dron został przez kogoś przejęty, a wraz z nim dane, które udało się zgromadzić podczas działań operacyjnych…

JW
Źródło: RMF FM
Fot. Gianluca Primon/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *