NYC Mayor OfficeNYC Mayor Office

Nowojorska policja będzie używała psów-robotów do walki z niebezpiecznymi przestępcami. Robopsy pojawią się na ulicach Nowego Jorku latem.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej na Times Square, burmistrz Nowego Jorku pokazywał, jaka nowa technologia znajdzie się na wyposażeniu nowojorskiej policji. Mundurowi będą mogli już niedługo używać m.in. psów-robotów.

Technologia przyszłości w rękach policji z NY

Digidog, czyli pies robot, to technologia firmy Boston Dynamics, której już niedługo używać będą nowojorscy policjanci. Do zadań psów-robotów będzie należała współpraca z policjantami m.in. w sytuacjach:

  • związanych z braniem zakładników
  • ryzykiem podłożenia bomby
  • zagrożeniami terrorystycznymi.

– To jest świetny sposób na wykorzystanie technologii. Jeśli masz zabarykadowanego podejrzanego, który jest uzbrojony, zamiast wysyłać policjantów, wysyłasz tam Digidoga – powiedział burmistrz Eric Adams.

– Nie będą używane do patroli. To są urządzenia ratujące życie. Będą używane w sytuacjach związanych z braniem zakładników, groźbami bombowymi, zagrożeniami terrorystycznymi. W takich sytuacjach chodzi o wysłanie Digidoga przed człowiekiem, jako pierwszego – powiedział z kolei obecny na konferencji Jeffrey Maddrey z NYPD.

SJ

NYC.GOV

Fot. NYC Mayor Office

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *