Rishi Sunak i Elon MuskRishi Sunak i Elon Musk Fot. YouTube / The Telegraph

Najbogatszy człowiek świata Elon Musk spotkał się z premierem Wielkiej Brytanii Rishim Sunakiem podczas brytyjskiego Szczytu Bezpieczeństwa AI. Mężczyźni rozmawiali o szansach i zagrożeniach, jakie płyną z rozwoju sztucznej inteligencji.

Elon Musk, właściciel m.in. Tesli, SpaceX i X (dawniej Twitter) stwierdził podczas spotkania z premierem Wielkiej Brytanii, że rozwój sztucznej inteligencji pozwoli zbudować świat, „w którym żadna praca nie będzie potrzebna„.

Miliarder i wizjoner dodał, że oczywiści ci, którzy będą chcieli dalej pracować, będą mogli to robić „dla osobistej satysfakcji”.

Pewnego dnia jednak, zdaniem Muska, AI będzie „w stanie zrobić wszystko”.

Musk: Wysoki, bezwarunkowy dochód

Premier Zjednoczonego Królestwa był zainteresowany tym, jak ludzie będą zarabiać, by się utrzymać, skoro nie będą pracować.

– Będziesz miał wysoki, bezwarunkowy dochód – wyjaśnił brytyjskiemu politykowi Musk.

Miliarder uważa, że to alternatywa dla powszechnego dochodu podstawowego. Nie wyjaśnił jednak, czym jedna koncepcja różni się od tej drugiej.

— Rzadko będziesz o coś prosić — dodał Musk. Zdaniem wizjonera przed ludzkością buduje się „przyszłość dobrobytu”, w której nie będzie niedoboru towarów i usług.

Musk uważa, że to usunie ze świata nierówności, bo sztuczna inteligencja będzie dostępna dla wszystkich.

Musk: Z tym dżinem trzeba uważać

Miliarder zauważa także niebezpieczeństwa płynące z rozwoju sztucznej inteligencji. Stwierdził, że może pojawić się „pewien problem z magicznym dżinem”. Jego zdaniem ludzie muszą uważać na to, czego sobie „życzą”.

Sunak stwierdził, że muszą istnieć zabezpieczenia jak słowa kluczowe lub jakiś „wyłącznik”. Na koniec dyskusji panowie stwierdzili, że sztuczna inteligencja będzie prawdopodobnie w 80 proc. dobra, a w 20 proc. zła.

SJ

Business Insider, The Telegraph

Fot. YouTube / The Telegraph

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *