fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

Cyberataki przybierają różne formy, niemniej na pewno są coraz powszechniejsze i niestety bardzo dotkliwe, nawet jeśli nie przyniosą skutku dla hakera. Ataki mające złamać zabezpieczenia – tzw. brute force – to de facto próby logowania, które poważnie obciążają serwer i nawet w razie niepowodzenia mogą zaszkodzić działalności np. firmowej strony. Dlatego warto się zabezpieczyć przed takimi sytuacjami.

Brute force to atak polegający na złamaniu zabezpieczeń. Haker próbuje odgadnąć hasło korzystając z wielu kombinacji.

Niezależnie od powodzenia lub porażki, każda próba odnotowywana jest przez serwer jako próba zalogowania. Zapisuje więc log, powiększa bazę danych, wywołuje też obsługę żądania. Jedna czy 10 prób to nic, ale w przypadku kilkuset czy kilku tysięcy takich żądań możemy mieć załamanie strony, która stanie się niedostępna dla potencjalnych czy aktualnych klientów, jeśli nie mamy jakiegoś „wypasionego” hostingu.

Dzięki pakietom antywirusowym można wykryć i od razu zneutralizować wiele zagrożeń online, w tym wirusy, malware lub ransomware. Dzięki zaporze firewall można wykryć wspomnianą próbę i odfiltrować złośliwy ruch sieciowy, dzięki czemu strona wciąż będzie działać jak należy.

Ponadto zapora potrafi wykryć wszelkie podejrzane ruchy sieciowe. Zdecydowanie zwiększa to bezpieczeństwo na co dzień i pomaga uniknąć ogromnych kosztów związanych z naprawą skutków takich ataków.

Ponieważ rozrosły się także przepisy dotyczące ochrony danych osobowych, firmy przechowujące na serwerze dane klientów są dodatkowo narażone na ewentualne koszty związane z dopuszczeniem postronnych osób, tj. hakerów, do danych. Firewall pozwala nie dopuścić do takiej sytuacji.

Ponadto w razie zhakowania strony, klienci zawsze będą pamiętali o incydencie, przez co zwyczajnie stracą zaufanie do firmy. Nieważne, jak dobrej jakości usługi czy produkty oferowała – nikt nie chce, by jego dane zostały przechwycone.

Warto więc zainwestować w ochronę. Dobrą wiadomością jest to, że dobrej jakości pakiety nie są dziś gigantycznym wydatkiem. Np. jedna z ofert dla firm na kilka stanowisk za trzy lata kosztuje mniej, niż 500 zł. Można oczywiście wybrać pakiet na mniejszą ilość stanowisk czy też na krótszy okres czasu – cena wówczas maleje.

Poza tradycyjnymi sprawami, ochrona oferuje również bezpieczną sieć VPN zapewniającą pełną prywatność online. Chronione są również kamery internetowe oraz mikrofony, dzięki czemu można mieć pewność, że nikt nas nie podsłuchuje z naszych urządzeń. A jak wiemy, nie jest to dziś wcale oczywista sprawa.

Warto więc zainwestować we własne bezpieczeństwo w sieci – zarówno jeśli prowadzi się działalność gospodarczą czy firmę, ale również jako zwykły człowiek, by zabezpieczyć siebie i swoich bliskich. Wbrew temu, co wydaje się wielu ludziom, cyberzagrożenia to współcześnie największe zagrożenia, jakie zagrażają nam wszystkim.

dj

kei.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *