iPhone nadmiernie promieniuje?iPhone 12. / Fot. Dennis Cortés/Unsplash

Belgia jest kolejnym krajem, który bada iPhone’a 12 firmy Apple pod kątem potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z promieniowaniem. Wcześniej zakaz sprzedaży tego modelu wprowadzono we Francji. Tamtejsi regulatorzy uznali, że urządzenie przekracza bezpieczne limity ekspozycji na promieniowanie.

Apple oczywiście nie zgadza się z francuskim werdyktem. Zapewnia, że iPhone12 był badany przez kilka międzynarodowych organów, a te orzekły, że urządzenie jest zgodne z normami promieniowania. Firma zapowiada, że będzie kwestionować ustalenia i decyzję Francji.

Tłumaczenia te najwyraźniej nie wydały się zbyt przekonujące w Belgii. Tamtejszy sekretarz stanu ds. cyfryzacji powiedział: – Moim obowiązkiem jest upewnienie się, że wszyscy obywatele są bezpieczni. Szybko skontaktowałem się z IBPT-BIPT (belgijskim regulatorem – red.), aby poprosić o analizę potencjalnego zagrożenia związanego z produktem.

Fakt, że Belgia dołącza do Francji w badaniu urządzenia, może sugerować, że inne kraje europejskie również się przyłączą. Niemcy, Holandia i Włochy obwieściły, że będą monitorować sytuację, ale na razie nie wszczynają dochodzenia.

iPhone 12 został wprowadzony na rynek w 2020 roku. Nie jest już wymieniony wśród modeli iPhone’a na stronie Apple, ale nadal można go kupić w oficjalnych sklepach stacjonarnych Apple jako urządzenie z odnowionym certyfikatem. Rzecz jasna dostępny jest także w wielu innych sklepach z elektroniką.

Jeśli poziom promieniowania okaże się zbyt wysoki, może to stanowić problem dla konsumentów, którzy kupili ten model, spodziewając się, że będzie im służył przez cztery lub pięć lat. Apple na tyle daje bowiem gwarancję. Jeśli potentat w branży ostatecznie nie przekona rządów o bezpieczeństwie iPhone’a 12, może zostać zmuszony do wycofania produktu i zadośćuczynienia poszkodowanym klientom. W jaki sposób, tego oczywiście na razie nie wiadomo.

JW
Źródło: Reuters
Fot. Dennis Cortés/Unsplash

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

One thought on “Kłopoty Apple. Zagrożenie zdrowotne związane z PROMIENIOWANIEM we flagowym modelu”
  1. Wow Thanks for this article i find it hard to come across excellent answers out there when it comes to this content thank for the information site

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *