fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Steve Jurvetson/CC BY 2.0/Celtikipooh/CC BY-ND 2.0/Flickr (kolaż TZ)

Elon Musk wywołuje wiele emocji, od kiedy przejął serwis Twitter. Choć pojawiały się ciekawe teorie spiskowe na temat jego rzekomych planów, okazywały się one wymysłami dziennikarzy. Teraz jednak najbogatszy człowiek świata zaszokował fanów, wprost mówiąc, że podstawowe opcje w serwisie społecznościowym, jak chociażby oddanie głosu w ankiecie, będzie możliwe tylko dla osób, które wykupią horrendalnie drogi abonament!

Musk: Płać albo spadaj

Elon Musk już wcześniej sugerował, że tylko osoby płacące abonament za usługę Twitter Blue będą „pełnoprawnymi” użytkownikami Twittera. Większość internautów odebrała to jednak jako żart.

Przyczynił się do tego fakt, że w wielu mediach puszczano spekulacje na temat rzekomego rychłego upadku giganta społecznościowego po przejęciu go przez Muska. Spekulacje te były szybko wyśmiewane i obalane przez samego miliardera.

Tym razem jest jednak inaczej. Elon Musk wprost przyznał, że bardzo poważnie rozważa wprowadzenie nowości niekorzystnych dla użytkowników, którzy nie chcą płacić absurdalnie wysokiego abonamentu za serwis społecznościowy.

Ankiety tylko dla płacących

Według zapowiedzi obecnego szefa serwisu, od 15 kwietnia Twitter drastycznie zmieni swoje funkcjonalności. Po pierwsze, osoby nieopłacające usługi Twitter Blue nie będą wyświetlały się jako rekomendacja profili w zakładce „Dla Ciebie”. Dotychczas wyświetlały się tam konta i treści, które z wielu przyczyn algorytm uznał za interesujące dla danego użytkownika.

Od połowy przyszłego miesiąca, tylko użytkownicy opłacający abonament Twitter Blue będą mogli tam trafić. Oznacza to, że realnie zwykli użytkownicy będą mieli drastycznie ucięty zasięg.

– Od 15 kwietnia tylko zweryfikowane konta będą wyświetlane w rekomendacji dla Ciebie. To jedyny realistyczny sposób na poradzenie sobie z przejęciem kontroli przez zaawansowane fale botów AI. Inaczej będzie to beznadziejna walka – napisał na Twitterze Elon Musk.

– Głosowanie w ankietach będzie wymagało weryfikacji z tego samego powodu – dodał miliarder.

Ponadto osoby korzystające bezpłatnie z platformy nie będą mogły brać udziału w głosowaniu w internetowych ankietach. Elon Musk przekonuje, że w ten sposób serwis będzie walczył z „falą zaawansowanych botów” internetowych.

Co ciekawe, miliarder uważa jednocześnie, że nie ma nic złego w „zweryfikowanych” botach, które „nie podszywają się pod ludzi”.

Twitter Blue

Oczywiście, można wykupić abonament Twitter Blue. Jednak jest on absurdalnie drogi jak na comiesięczną cenę korzystania z medium społecznościowego. Aby zakupić abonament, trzeba płacić co miesiąc 44,28 zł miesięcznie. W ciągu roku jest to koszt ponad 530 zł.

Można również wybrać opcję roczną, która kosztuje ponad 460 zł. Wówczas – jak podkreśla sam serwis Twitter – oszczędza się „aż” 13 proc..

Czy zamierzacie przejść na płatną wersję Twittera? Czy raczej pokazać Muskowi „gest Kozakiewicza”?

dj

instalki.pl / twitter.com

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/Steve Jurvetson/CC BY 2.0/Celtikipooh/CC BY-ND 2.0/Flickr (kolaż)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *