fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/unsplash.com (kolaż TZ)

Apple zwróciło uwagę na coraz powszechniejszy błąd w kwestii ładowania smartfonów czy iPhone’ów przez użytkowników. Łatwo może przez to dojść do tragedii.

Choć ładowanie smartfona czy iPhone’a wydaje się być banalnie prostą czynnością, wiele osób robi to błędnie. Narażają się przy tym na ogromne niebezpieczeństwo.

„Fakt” poinformował o dostrzeżeniu problemu przez firmę Apple.

– Firma Apple zauważyła, że wiele osób ładuje telefon w nocy, chowając go pod poduszką lub kładąc na materacu. To błąd, ponieważ smartfon znacznie szybciej się wtedy nagrzewa – czytamy w „Fakcie”.

– W ogóle zostawianie urządzenia do ładowania na całą noc może być ryzykowne. Pożary czasem zaczynają się od przegrzania i spięcia w ładowarkach telefonów komórkowych – podkreślono.

Wśród innych powszechnych błędów wymieniono również ładowanie nie oryginalnymi, tylko tańszymi ładowarkami. Choć oszczędność zwykle jest dobra, tutaj jest inaczej. Tańszy zamiennik bardzo często nie spełnia norm bezpieczeństwa.

W takim kontekście jest bardzo niebezpieczne podłączenie i pozostawienie bez stałego nadzoru urządzenia. Łatwo bowiem o pożar.

Jakiś czas temu pisaliśmy o eksplozji w Nashik w Indiach. Powodem było właśnie błędne ładowanie smartfona.

Co zrobić, by uniknąć takiej sytuacji? Po pierwsze używać oryginalnych akcesoriów do ładowania urządzeń. Po drugie, smartfon czy iPhone powinny leżeć w dobrze wentylowanym miejscu na płaskiej, twardej powierzchni.

Ponadto trzeba zwrócić uwagę na kabel. Nie może być zagięty ani zakryty. Urządzenie należy też ładować, gdy zawartość baterii wyniesie 20 proc. lub mniej. Warto też korzystać z funkcji optymalizacji ładowania, jeśli urządzenie takową posiada.

A Wy mieliście „przygody” wynikające z błędnego ładowania?

dj

o2.pl / tymzyjesz.pl

fot. ilustracyjne/fot. Pixabay/unsplash.com (kolaż TZ)

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *