Fernando Santos.Fernando Santos. / foto: Wikimedia, Aleksandr Veprev, CC BY-SA 4.0

Polacy fatalnie rozpoczęli eliminacje do EURO 2024, ale ciągle mają duże szanse, by zagrać w turnieju. Przed poniedziałkowym meczem z Albanią selekcjoner reprezentacji Polski Fernando Santos planuje dokonać kilku zmian w składzie.

Przypomnijmy, choć pewnie większość kibiców wolałaby o tym zapomnieć, że w piątek reprezentacja Polski przegrała w Pradze z Czechami 1:3. Już po kilku minutach Polacy przegrywali 0:2, a honorową bramkę dla biało-czerwonych zdobył pod koniec meczu Damian Szymański.

Przed meczem Polska – Albania

Przed meczem Polska Albania selekcjoner naszej reprezentacji przyznał, iż nie wie, czy ma „chociaż 90 procent składu w głowie”. Jak jednak donoszą media w kadrze ma dojść do niemałej rewolucji.

Trzy dni treningów pozwalają mi rozwiać pewne wątpliwości, ale później jest oczywiście egzamin meczowy. Pewne rzeczy będziemy musieli zmodyfikować, ale nie dlatego, że piłkarze nie próbowali dać z siebie wszystkiego czy nie wykonywali moich poleceń – powiedział w niedzielę Santos.

Zmiany będą z dwóch względów: muszę dostosować swój skład do rywala, ale też brać pod uwagę, że raptem 72 godziny wcześniej graliśmy mecz w Pradze, a chcemy mieć świeżą drużynę fizycznie i mentalnie – dodał selekcjoner.

Skład na mecz Polska – Albania

O składzie na mecz z Albanią pisze wiele mediów, a zestawienie biało-czerwonych, które podają jest różne. Nie zmienia się tylko jedno, czyli nazwisko bramkarza, którym ma być Wojciech Szczęsny.

Jeśli chodzi o obronę, to sport.pl oraz se.pl przewidują czwórkę zawodników w tej formacji. Według pierwszego portalu wyjdą w niej Robert Gumny, Bartosz Salamon, Jan Bednarek oraz Przemysław Frankowski. Według drugiego będą to z kolei Przemysław Frankowski, Bartosz Salamon, Jakub Kiwior oraz Nicola Zalewski.

Jeszcze inne zestawienie przewiduje fakt.pl, według którego w formacji obronnej na boisko wybiegną trzej zawodnicy, czyli Paweł Dawidowicz, Bartosz Salamon oraz Jakub Kiwior. W takim wariancie na wahadłach mieliby zagrać Przemysław Frankowski oraz Michał Skóraś.

Zgodnie z podanym przez ten portal zestawieniem w środku pola zobaczylibyśmy trójkę zawodników, czyli Damiana Szymańskiego jako bardziej defensywnego oraz Piotra Zielińskiego i Sebastiana Szymańskiego przed nim.

Co do obsady środka pola wszystkie portale są zgodne. Wedle sport.pl skrzydłowymi będą Nicola Zalewski i Michał Skóraś, zaś według se.pl Michał Skóraś i Jakub Kamiński.

Wątpliwości nie ma natomiast co do obsady ataku. Tu niezagrożone miejsce ma Robert Lewandowski. Żadna z redakcji nie przewiduje występu Karola Świderskiego, który zaliczył dobre wejście z ławki w meczu z Czechami.

Jakim składem zagrają biało-czerwoni? Przekonamy się już dziś wieczorem!

πr

fakt.pl/sport.pl/se.pl

foto: Wikimedia, Aleksandr Veprev, CC BY-SA 4.0

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *