fot. X/POLSKA SIATKÓWKA

Mecz Polska – Chiny zakończył się zwycięstwem polskich siatkarzy 3:2. Chińczycy jednak stawiali solidny opór.

Polska zwyciężyła z Chinami w meczu kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich 3:2. Polacy po wygraniu pierwszego seta 25:20, w kolejnych dwóch przegrali odpowiednio 23:25 i 22:25.

Potem jednak biało-czerwoni wzięli się w garść i zwyciężyli kolejne dwa razy. Wyniki poszczególnych setów wynosiły 25:9 i 16:14.

Polakom szczególnie dobrze wyszedł pierwszy set. Jak zwrócili uwagę komentatorzy, Chińczycy wyglądali, jakby się nie starali lub nie potrafili się przeciwstawić.

Potem jednak polska reprezentacja za bardzo straciła czujność. Dwa kolejne sety zwyciężyli Chińczycy. W trzecim secie do walki wystawieni zostali Wilfredo Leon i Łukasz Kaczmarek.

O ile pozwoliło to zmniejszyć straty, było już chyba za późno. Wspomnianych wystawiono, gdy przegrywaliśmy 15:19.

W kolejny secie biało-czerwoni starali się ze wszystkich sił. W połączeniu ze zmianą składu pozwoliło to miażdżąco zwyciężyć seta 25:9.

Wyniki poszczególnych setów w dzisiejszej rozgrywce wyglądały następująco: 25:20, 23:25, 22:25, 25:9, 16:14.

Co ważne, nawet w razie porażki udział polskiego reprezentacji w siatkówce na igrzyskach olimpijskich był już pewny dzięki wczorajszemu zwycięstwu z Niderlandami. Dzisiejszy mecz był już tylko o prestiż, który ostatecznie biało-czerwoni również wygrali.

Teraz polscy siatkarze muszą przygotować się na igrzyska olimijskie.

dj

eurosport.tvn24.pl / tymzyjesz.pl

fot. X/POLSKA SIATKÓWKA

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *