Kuba BłaszczykowskiKuba Błaszczykowski. / foto: screen YouTube

Już w piątek odbędzie się pożegnalne spotkanie Kuby Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski. Biało-czerwoni towarzysko zmierzą się z Niemcami na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Kuba Błaszczykowski w kadrze

Jakub Błaszczykowski zadebiutował w kadrze w 2006 roku i przez kolejnych kilkanaście lat był jedną z kluczowych postaci piłkarskiej reprezentacji Polski.

Popularny „Kuba” zagrał z reprezentacją na kilku dużych turniejach. Co prawda kontuzja sprawiła, że nie pojechał na Euro 2008, ale już cztery lata później wystąpił podczas Mistrzostw Europy przed własną publicznością.

Również cztery lata później był jednym z najważniejszych graczy w kadrze Adama Nawałki, która podczas Euro 2016 wyszła z grupy i awansowała do ćwierćfinału turnieju.

Podczas piłkarskich Mistrzostw Europy Błaszczykowski przeżywał piękne chwile, jak po strzelonych gola Rosji i Ukrainie. Były też jednak momenty rozczarowujące, jak niewykorzystany rzut karny w serii jedenastek przeciwko Portugalii.

Błaszczykowskiemu udało się także zaliczyć występ na Mistrzostwach Świata. Nie był to jednak z pewnością wymarzony turniej dla piłkarza. Sam wystąpił tylko w pierwszych 45 minutach spotkania z Senegalem, a Polacy odpadli już po fazie grupowej.

Pożegnanie Kuby Błaszczykowskiego

Teraz przyszedł czas na ostatni akcent Błaszczykowskiego w kadrze. W piątek biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami, a dzień wcześniej odbyła się konferencja prasowa, podczas której piłkarz odpowiadał na pytania.

Już podczas odpowiedzi na pierwsze pytanie, Błaszczykowski przyznał, że „wczoraj przyjeżdżając na reprezentację” zaczęło docierać do niego, że „to już jest ten moment”, w którym będzie mógł podziękować za lata reprezentowania swojego kraju.

Myślę, że przez te kilkanaście lat były momenty, w których mogliśmy się cieszyć. Były momenty, w których ponosiliśmy porażki, ale tak jest też w sporcie. Na pewno to, co dla mnie było bardzo ważne, to żeby zawsze dawać z siebie sto procent – powiedział.

Jest to ostatni mecz, a reprezentacja Polski dla małego Kuby Błaszczykowskiego była marzeniem, później stała się realnością i to wszystko po prostu odchodzi – dodał Błaszczykowski.

πr

foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *