YouTube / FORMULA 1

W dniu 29 grudnia 2023 r. minie 10 lat od tragicznego wypadku Michaela Schumachera. Nowe okoliczności zdarzenia zdradził niedawno Andre, instruktor narciarstwa, który znalazł się na miejscu.

Michael Schumacher w grudniu 2013 r. miał wypadek na nartach, do którego doszło we francuskich Alpach. Jeździł on wówczas ze swoim synem Mickiem.

W wyniku zdarzenia kierowca doznał niezwykle poważnych obrażeń mózgu. Uderzył on bowiem głową o kamień. Od tamtej pory przebywa on pod opieką lekarzy i najbliższych, którzy strzegą prywatności Schumachera.

Z okazji 10 rocznicy tej tragedii niemiecka telewizja przygotowuje serial dokumentalny. Mają w nim zostać pokazane fakty dotyczące wypadku.

Jens Gideon, jeden z dziennikarzy, dotarł do Andre – instruktora narciarstwa, który znalazł się na miejscu wypadku Schumachera. Mężczyzna ten już wcześniej mówił, że w dniu, w którym doszło do zdarzenia, nie było warunków do jazdy na nartach.

Kask Schumachera został zniszczony, ale kamera nadal się na nim znajdowała – powiedział Andre, odnosząc się do plotek, że to kamera przyczyniła się do powstania tak silnych obrażeń.

Według Andre niemiecki kierowca tuż po wypadku był przytomny, co mogło wzbudzić złudne poczucie u ratowników, że wszystko jest z nim w porządku. Dopiero podczas transportu śmigłowcem stan sportowca miał się pogorszyć.

Gdyby Michael Schumacher nie był przytomny, najprawdopodobniej od razu zapewniono by mu sztuczną wentylację i wysłano bezpośrednim helikopterem do Grenoble. Mógł dotrzeć do szpitala w Grenoble jakieś trzy minuty wcześniej – dodał.

Ratownicy zaintubowali Schumachera i wylądowali w miasteczku Moutiers. Tam podjęto decyzję o konieczności transportu do szpitala w Grenoble.

Michael Schumacher to legenda wyścigów Formuły 1. Niemiec jest uznawany za jednego z najlepszych kierowców w historii. Zdobył on 7 tytułów mistrza świata (rekord wyrównany przez Lewisa Hamiltona), ścigał się w takich zespołach jak Benetton, Ferrari i Mercedes-AMG.

PS

wp.pl / tymzyjesz.pl

Foto: print screen z YouTube / FORMULA 1

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca! Jeśli się podobał, prosimy o udostępnienie go na Twoich mediach społecznościowych. Zachęcamy również do polubienia nas na Facebooku i Twitterze!

A jeśli chcesz jeszcze bardziej docenić naszą pracę, możesz postawić nam wirtualną kawę! Będziemy MEGA wdzięczni 🙂 Aby to zrobić, kliknij banner poniżej.

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

TUTAJ TEŻ SIĘ ZAREKLAMUJESZ! ALBO I NAD BANNEREM!

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *