fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

Decyzja zapadła – Polska będzie starała się o organizację Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2036 roku! Informację przekazał prezydent Andrzej Duda.

– Mieliśmy w ciągu ostatnich 11 lat naprawdę duże sportowe wydarzenia – Euro 2012 i Europejskie Igrzyska w 2023 roku – powiedział prezydent Duda.

– To wszystko skłoniło nas do tego, by podjąć starania o największe możliwe sportowe wydarzenie, mianowicie o letnie igrzyska olimpijskie. Chcę ogłosić, że jest naszą ambicją i zamiarem, aby rozpocząć starania o letnie igrzyska olimpijskie w naszym kraju w roku 2036 – ogłosił prezydent Andrzej Duda.

Dodał następnie, że Igrzyska Olimpijskie będą rozgrywane w najważniejszych ośrodkach.

– Jesteśmy przekonani, że do tego czasu będzie gotowy Centralny Port Komunikacyjny. Pod względem infrastrukturalnym, komunikacyjnym powinniśmy być w stu procentach gotowi do tak wielkiego przedsięwzięcia – zapewnił prezydent.

– W najbliższych dniach przygotuję stosowny list do prezydenta Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, przekażę go na ręce pana prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, który spotka się z przewodniczącym MKOl 6 października. Wierzę w to, że to skutecznie uruchomi nasze starania i w efekcie otrzymamy możliwość przeprowadzenia letnich igrzysk olimpijskich – zapowiedział.

Plotki o tym, że Igrzyska Olimpijskie mogą być organizowane w Polsce pojawiły się już wczoraj. Dziś rano w programie „Graffiti” w Polsat News Grzegorz Kępka zapytał o to szefa Biura Polityki Międzynarodowej Kancelarii Prezydenta RP Marcina Przydacza.

– Poczekajmy na wystąpienie pana prezydenta. Pamiętajmy, że mamy pewne doświadczenia olimpijskie. Nie mam szczegółów, ale jestem człowiekiem ambitnym i chciałbym, jak każdy Polak, byśmy co jakiś czas organizowali takie imprezy – mówił Przydacz.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział z kolei, że nie konsultowano z nim tego pomysłu.

– Nie dziwi mnie postawa Rafała Trzaskowskiego, on generalnie chyba mało interesuje się życiem politycznym w Polsce. Być może trzeba być w kontakcie z kimś więcej poza najbliższym otoczeniem – ocenił Przydacz.

dj

polsatnews.pl

fot. ilustracyjne/fot. Jakub Szymczuk/KPRP/prezydent.pl

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *