Prezes federacji całuje piłkarkę podczas wręczania medali za tytuł mistrza świata w piłce nożnej kobiet.Prezes federacji całuje piłkarkę podczas wręczania medali za tytuł mistrza świata w piłce nożnej kobiet. / Fot. screen

Szef hiszpańskiej federacji Luis Rubiales pocałował w usta piłkarkę Jenni Hermoso, wręczając hiszpańskiej drużynie, w świetle kamer, złote medale za zdobycie mistrzostwa świata. Wybuchła z tego potężna afera.

Hiszpański premier Pedro Sanchez uznał za „niewystarczające” przeprosiny szefa hiszpańskiej federacji piłkarskiej za pocałunek gwiazdy futbolu Jenni Hermoso w usta po tym, jak Hiszpania wygrała mistrzostwa świata kobiet.

45-letni prezes hiszpańskiej federacji pocałował 33-letnią Hermoso, gdy wręczał hiszpańskiej drużynie złote medale po zwycięstwie 1-0 nad Anglią w finale w niedzielę w Sydney w Australii.

Inne piłkarki całował w policzek lub przytulał. A Hermoso złapał za głowę, przyciągnął do siebie i pocałował w usta. Wyniknęła z tego potężna afera, którą komentują najważniejsze osoby w państwie, z premierem Hiszpanii na czele.

To, co zobaczyliśmy, było niedopuszczalnym gestem – powiedział Sanchez na konferencji prasowej we wtorek, zapytany o oburzenie z powodu niechcianego pocałunku.

Myślę również, że przeprosiny udzielone przez Rubialesa są niewystarczające. A właściwie uważam, że są one niewłaściwe – dodał premier.

Gdy pocałunkiem w usta zaczęły zajmować się największe media, Rubiales opublikował krótkie nagranie w mediach społecznościowych, w którym przeprosił za „incydent”. Jak przekonuje, nie miał żadnych złych intencji, a w chwili wielkiego entuzjazmu emocje wzięły górę. – Na murawie nasze odczucia były takie, że to było (pocałunek – red.) naturalne i normalne. Wywołało to jednak duże zamieszanie – mówi prezes federacji.

Nie mam innego wyjścia, jak tylko przeprosić i wyciągnąć z tego wnioski… A reprezentując federację, zachować większą ostrożność – dodał. Swoje zachowanie ocenił jako „idiotyczne”, ale podkreślił jednocześnie, że relacje z piłkarką Hermoso nadal są takie, jak przedtem.

Hermoso wydaje się nie mieć pretensji. W mediach społecznościowych opublikowała nagranie ze świętowania z szatni po zdobyciu najważniejszego tytułu. Koleżanki z drużyny uszczypliwie komentują całe zajście, a Hermoso przyznaje, że „nie podobało jej się to”. Wszyscy są jednak w szampańskich nastrojach i raczej śmieją się z całej sytuacji.

Po kilkunastu godzinach wydała oświadczenie za pośrednictwem federacji, w którym poinformowała, że pocałunek był „całkowicie spontanicznym i wzajemnym gestem wywołanym ogromną radością, jaką przynosi zwycięstwo w Pucharze Świata”.

„Prezes i ja mamy świetne relacje. Jego zachowanie wobec nas wszystkich było wyjątkowe. Był to naturalny gest uczucia i wdzięczności” – dodała w oświadczeniu.

Politycy widzą całą sytuację jednak inaczej. Wicepremier Yolanda Diaz wezwała do rezygnacji Rubialesa, mówiąc, że „jego wymówki w ogóle nie przekonują”. Minister ds. Równości Irene Montero powiedziała, że pocałunek bez zgody jest „rodzajem przemocy seksualnej, której codziennie doświadczają wszystkie kobiety”.

JW
Fot. screen

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *