YouTube / LP47 Ski Jumping

Noriaki Kasai to prawdziwa legenda sportu. Japoński skoczek narciarski ma obecnie 51 lat i nie zamierza kończyć kariery. W czym tkwi sekret jego niezwykłej formy?

Choć trudno w to uwierzyć, Noriaki Kasai ma już 51 lat. Japoński skoczek mimo swojego wieku wciąż zaskakuje formą w bardzo wymagającej dyscyplinie sportu.

Najlepszym tego przykładem jest ostatni wyczyn Kasaiego. Podczas turnieju o Puchar UHB na legendarnej skoczni Okurayama w Sapporo zdobył on czwarte miejsce.

Wyczyn ten zadziwił zgromadzonych kibiców. Byli oni pod ogromnym wrażeniem wyniku Kasaiego i zastanawiali się, jak to jest możliwe, że skacze on tak dobrze w takim wieku.

Tajemnicę japońskiego skoczka ujawnił po części jego trener, Słoweniec Matjaz Zupan. Zdaniem szkoleniowca Kasai jest w dobrej formie dzięki diecie, jaką stosuje od dawna.

Skoczek odżywia się przede wszystkim rybami, sushi oraz warzywami. Nie bez znaczenia są także odpowiednie ćwiczenia fizyczne.

Czy Kasai ma szansę powalczyć w Pucharze Świata? Z pewnością kibice chcieliby go zobaczyć na skoczni, ale trener studzi emocje.

– Bardzo chce dostać się do kadry na mistrzostwa świata w lotach, ale na początku będzie musiał wyróżniać się w domowych zawodach. W grudniu odbędą się pierwsze krajowe konkursy, a następnie w styczniu w Sapporo zostanie rozegrany Puchar Kontynentalny, dzięki któremu Noriaki chciałby dostać się do kadry na mistrzostwa – zdradził Zupan.

Noriaki Kasai to jeden z najbardziej znanych skoczków narciarskich w historii. Ma on na koncie wiele sukcesów, w tym m.in. dwa srebrne medale i jeden brązowy na igrzyskach olimpijskich, siedem medali mistrzostw świata, złoty medal mistrzostw świata w lotach.

Jak myślicie, czy legendarny skoczek wystartuje w mistrzostwach świata w lotach? Z pewnością jego występ wzbudziłby ogromne zainteresowanie.

PS

rtvslo.si / o2.pl / tymzyjesz.pl

foto: print screen z YouTube / LP47 Ski Jumping

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *