Patrick Gasienica.Patrick Gasienica. / foto: screen YouTube

Tragiczna śmierć amerykańskiego skoczka polskiego pochodzenia. Patrick Gasienica zginął podczas wypadku motocyklowego. Sportowiec miał zaledwie 24 lata.

Patrick Gasienica zginął w poniedziałek wieczorem w wypadku motocyklowym. Informację o jego śmierci przekazała w mediach społecznościowych osoba spokrewniona ze sportowcem.

Kim był Patrick Gasienica?

Patrick Gasienica, którego rodzice pochodzili z Zakopanego, urodził się 28 listopada 1998 roku w McHenry (Illinois) w Stanach Zjednoczonych.

Skoki narciarskie były niejako jego rodzinną dyscypliną. W przeszłości uprawiali je jego dziadek, ojciec oraz wuj.

Skoki narciarskie zacząłem uprawiać w wieku około 6-7 lat. To sport od pokoleń obecny w mojej rodzinie. Mój dziadek był skoczkiem, tata był skoczkiem, wujek skakał na nartach. Od kiedy tylko pamiętam podziwiałem mojego ojca w locie i chciałem robić to samo co on – mówił w rozmowie z portalem skijumping.pl Gasienica w 2019 roku.

Jak dodawał inspiracją dla niego był także Adam Małysz. – Patrzyłem na niego z prawdziwym podziwem i marzyłem, by kiedyś skakać tak pięknie jak on. Najwyżej na liście moich celów, do których będę dążył, są igrzyska olimpijskie. Nie może być inaczej – zdradził wówczas. Marzenie to udało mu się spełnić, kiedy w ubiegłym roku wystartował w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Reprezentujący Stany Zjednoczone 24-latek podczas swej kariery występował jednak głównie w zawodach Pucharu Kontynentalnego i FiS Cup. W Pucharze Świata zaliczył tylko jeden występ.

πr

sport.pl/skijumping.pl

foto: screen YouTube

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *