Znicz.Zdjęcie ilustracyjne / Foto: Pixabay

Tragiczna wiadomość obiegła świat piłki nożnej. Alessandro Dallatorre, jeden z trenerów młodzieżowych drużyn Interu Mediolan, zginął w wypadku samochodowym w nocy z piątku na sobotę. Miał zaledwie 26 lat.

Według relacji włoskich mediów, do tragicznego zdarzenia doszło w tunelu Lecco-Ballabio, gdzie samochód kierowany przez Dallatorre zderzył się z autem prowadzonym przez 24-letnią kobietę. Włoski trener zmarł na miejscu, a kobieta została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie.

Dallatorre od czterech lat pracował jako trener w szkółce piłkarskiej słynnego Interu Mediolan, prowadząc grupy w przedziale wiekowym 9-11 lat. Był także dyrektorem sportowym w amatorskim klubie Pro Lissone. Jego śmierć wstrząsnęła całą piłkarską społecznością, a kondolencje płyną nie tylko ze środowisk związanych z Interem.

„Inter Mediolan jest głęboko poruszony i wyraża swoją najgłębszą solidarność rodzinie Alessandro Dallatorre, trenera naszej szkoły piłkarskiej, który zginął w tragicznym wypadku samochodowym. Alessandro był częścią naszej rodziny i pozostawi po sobie niezapomniane wspomnienia i przyjaźnie. Niech spoczywa w pokoju” – napisano w oświadczeniu klubu.

Nadchodzące mecze młodzieżowych zespołów Interu zostaną poprzedzone minutą ciszy ku jego pamięci. Jego odejście jest ogromną stratą dla całej rodziny Nerazzurrich i dla włoskiego futbolu.

Alessandro Dellatorre zginął w wypadku samochodowym. Fot. informazione.it/screen

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *