Policja w Holandii poturbowała piłkarzy Legii Źródło: X

Szokujące informacje płyną do nas z Holandii. Niderlandzka policja najpierw zakuła w kajdanki, a obecnie przetrzymuje w areszcie dwóch polskich piłkarzy. W zdarzeniu ucierpiał także prezes Legii Dariusz Miodulski.

Wszystkie te szokujące wydarzenia miały miejsce po meczu Ligi Konferencji, w którym warszawska Legia przegrała w Holandii z AZ Alkmaar 0:1.

Niderlandzka policja zamknęła stadion z powodu zbliżającej się do obiektu grupy kibiców. Robiąc to, funkcjonariusze odcięli piłkarzom Legii drogę do klubowego autokaru.

Wtedy zaczęły się przepychanki, a niderlandzcy mundurowi otoczyli autobus zwartym kordonem.

„Funkcjonariusze alergicznie reagowali na media. Pojawiła się agresja i naruszanie nietykalności cielesnej. Niektórych próbowano przesłuchiwać i wypytywać… z kim rozmawiali przez telefon. Cała sytuacja zaczęła zakrawać na absurd” – informował na swojej stronie portal TVP Sport.

W pewnym momencie holenderscy policjanci zatrzymali dwóch piłkarzy warszawskiego klubu: Portugalczyka Josue i Serba Radovana Pankova. Mundurowi zakuli sportowców w kajdanki i zatrzymali pod groźbą, że jeśli się nie poddadzą, to policja weźmie szturmem autokar.

W obronie piłkarzy stanął prezes Legii, który został przez policjantów poszarpany i uderzony w twarz.

Mundurowi użyli także policyjnych pałek przeciwko warszawskim piłkarzom.

Cała sytuacja skończyła się tak, że piłkarze Legii opuścili Królestwo Niderlandów bez dwóch zatrzymanych członków drużyny, którzy pozostają w areszcie.

Mateusz Morawiecki reaguje na wydarzenia w Holandii

Szokującą sprawą na polecenie prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zajmuje się już polskie MSZ.

„Bardzo niepokojące doniesienia z Alkmaar. Poleciłem MSZ RP pilne działania dyplomatyczne w celu weryfikacji wydarzeń z nocy. Polscy zawodnicy i kibice muszą być traktowani zgodnie z prawem” – napisał w mediach społecznościowych polski premier.

Patryk Jaki grozi Holandii

Na skandal zareagował także europoseł Suwerennej Polski Zbigniewa Ziobry, Patryk Jaki. Polityk zamierza podjąć pewne kroki przeciwko Królestwu Niderlandów.

„Złożę wniosek w Parlamencie Europejskim o pilną debatę ws naruszenia praworządności przez Holandię. Hipokryci uwielbiają pouczać innych o „praworządności” a sami stosują takie haniebne metody👇 I to nie pierwszy raz! Niedawno strzelali (!) do protestujących rolników” – napisał na portalu X (dawniej Twitter).

SJ

X / TVP Sport

Fot. X

szkic zastrzeżony przez wydawcę tymzyjesz.pl

Redakcja TymŻyjesz.pl
Śledź nas!

By Redakcja TymŻyjesz.pl

Najlepsza redakcja w Układzie Słonecznym! Codziennie dostarczamy ciekawe i wartościowe treści. KONIECZNIE zaobserwuj nas na Facebooku oraz w X/Twitter! Jeśli podoba Ci się nasza praca - postaw nam kawę! https://buycoffee.to/tymzyjesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *